Znajdź nas na

FAKTY

Zmarła zakażona koronawirusem 77-latka z powiatu starachowickiego! W województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych zakażeń!

O 239 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażeń w ciągu ostatniej doby odnotowani na terenie województwa śląskiego – 84 osoby. – Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Grafika: naOSTRO.info

Jak poinformował dziś Resort Zdrowia w ciągu ostatniej doby na terenie kraju odnotowano 239 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. To osoby z województwa: śląskiego (84), małopolskiego (44), wielkopolskiego (26), mazowieckiego (21), podlaskiego (20), łódzkiego (17), świętokrzyskiego (8), dolnośląskiego (6), kujawsko-pomorskiego (3),
lubuskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), opolskiego (1), i pomorskiego (1).

Zmarło 19 zakażonych osób. Najmłodsza z nich miała 42 lata, najstarsza – 91 lat.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Ewa Łukomska rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu skarżyskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego, kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego, młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu kieleckiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu kazimierskiego.

– Z przykrością informujemy o śmierci 39. mieszkańca województwa – to 77-letnia kobieta z powiatu starachowickiego – dodaje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Ponadto w województwie odnotowano 19 ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 16, skarżyskiego – 1, ostrowieckiego – 1 i sandomierskiego – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 798 zachorowań na COVID-19, w tym 39 zgonów oraz 497 ozdrowień.

Obecnie: 84 osoby są hospitalizowane, 2967 osoby są poddane kwarantannie, 18 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował wczoraj (29 czerwca) Piotr Babicki, starosta starachowicki, w Domu Pomocy Społecznej nie zwiększyła się liczba pozytywnych wyników testu w kierunku koronawirusa. Zakażenie stwierdzono u 32 osób, w tym 17 pensjonariuszy i 15 pracowników. Aktualnie hospitalizowanych jest 25 pensjonariuszy. Pozostałych 84 przebywa na terenie placówki.
W szpitalu przebywa obecnie 75 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 38 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 34 osoby z wynikiem negatywnym, 3 osoby oczekują na wynik.


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this