Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zmarła zakażona koronawirusem 77-latka z powiatu starachowickiego! W województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych zakażeń!

O 239 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażeń w ciągu ostatniej doby odnotowani na terenie województwa śląskiego – 84 osoby. – Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Grafika: naOSTRO.info

Jak poinformował dziś Resort Zdrowia w ciągu ostatniej doby na terenie kraju odnotowano 239 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. To osoby z województwa: śląskiego (84), małopolskiego (44), wielkopolskiego (26), mazowieckiego (21), podlaskiego (20), łódzkiego (17), świętokrzyskiego (8), dolnośląskiego (6), kujawsko-pomorskiego (3),
lubuskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), opolskiego (1), i pomorskiego (1).

Zmarło 19 zakażonych osób. Najmłodsza z nich miała 42 lata, najstarsza – 91 lat.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Ewa Łukomska rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu skarżyskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego, kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego, młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu kieleckiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu kazimierskiego.

– Z przykrością informujemy o śmierci 39. mieszkańca województwa – to 77-letnia kobieta z powiatu starachowickiego – dodaje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Ponadto w województwie odnotowano 19 ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 16, skarżyskiego – 1, ostrowieckiego – 1 i sandomierskiego – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 798 zachorowań na COVID-19, w tym 39 zgonów oraz 497 ozdrowień.

Obecnie: 84 osoby są hospitalizowane, 2967 osoby są poddane kwarantannie, 18 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował wczoraj (29 czerwca) Piotr Babicki, starosta starachowicki, w Domu Pomocy Społecznej nie zwiększyła się liczba pozytywnych wyników testu w kierunku koronawirusa. Zakażenie stwierdzono u 32 osób, w tym 17 pensjonariuszy i 15 pracowników. Aktualnie hospitalizowanych jest 25 pensjonariuszy. Pozostałych 84 przebywa na terenie placówki.
W szpitalu przebywa obecnie 75 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 38 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 34 osoby z wynikiem negatywnym, 3 osoby oczekują na wynik.


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this