Znajdź nas na

FAKTY

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów w gminie Bałtów!

Henryk Cichocki, Henryk Cielebąk, Dorota Przygoda, Jarosław Róg, Jarosław Chodała, Małgorzata Kot, Zdzisław Mierzejewski, Jerzy Dunal, Aneta Kudas, Anna Mroczek, Krzysztof Misiura, Grzegorz Nowak, Ewelina Łaska z KWW Przyjazna Gmina – Wspólne Dobro, a także Piotr Śmigiel z KWW Pętkowic i Pętkowic Kolonii i Ireneusz Grabski z KWW Ireneusza Grabskiego zasiądą w nowej radzie gminy w Bałtowie, to nieoficjalne wyniki dzisiejszych (niedziela, 23 luty) wyborów w gminie Bałtów. Na ich potwierdzenie trzeba będzie poczekać do jutra.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że przedterminowe wybory w Bałtowie to efekt referendum, jakie odbyło się w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas mieszkańcy gminy Bałtów w składzie: Henryk Cielebąk, Henryk Cichocki, Halina Szczykutowicz, Grażyna Gąsior, Krzysztof Misiura, Piotr Pielczarski, Józef Pytlak, Wiesław Forgiel, Grzegorz Nowak i Jerzy Dunal stworzyli grupę inicjatywną, która zaproponowała  przeprowadzenie lokalnego referendum w gminie Bałtów. W jej skład weszli przedstawiciele różnych zawodów, związani z życiem społecznym, kulturalnym, a także samorządowym gminy.

W referendum mieszkańcy większością głosów opowiedzieli się za odwołaniem rady gminy w Bałtowie. Do czasu wyboru nowej rady gminy, jej funkcję przejął Henryk Cichocki. 

Dziś, jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, mieszkańcy gminy Bałtów zadecydowali, że zasiądzie w niej 13 radnych z KWW Przyjazna Gmina – Wspólne Dobro: Henryk Cichocki, Henryk Cielebąk, Dorota Przygoda, Jarosław Róg, Jarosław Chodała, Małgorzata Kot, Zdzisław Mierzejewski, Jerzy Dunal, Aneta Kudas, Anna Mroczek, Krzysztof Misiura, Grzegorz Nowak, Ewelina Łaska, a także Piotr Śmigiel z KWW Pętkowic i Pętkowic Kolonii i Ireneusz Grabski z KWW Ireneusza Grabskiego.

Na oficjalne wyniki trzeba będzie poczekać do jutra.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this