Znajdź nas na

FAKTY

Znika ostatnia brama do starego zakładu huty w Ostrowcu Św.! Miejsce zyska na estetyce!

Znika ostatnia brama, prowadząca na stary zakład huty w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po likwidacji huty wiata przy ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego przestała pełnić swoją funkcję, a stała się nielegalnym wysypiskiem śmieci, w którym pełno było potłuczonych butelek, plastikowych opakowań, a w ubiegłym roku spłonął tam także samochód. – Do 15 czerwca wykonawca ma ten obiekt rozebrać. Rozbiórce podlega tylko budynek wiaty z wagą samochodową, następnie uzupełniona zostanie nawierzchnia asfaltowa – wyjaśnia Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. To jednak nie koniec zmian na tym terenie.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Ze względu na to, że na tym terenie istniała brama wjazdowa z wagą, która służyła za wjazd do starej huty i stwarzała duże niebezpieczeństwo dlatego, że pod wagą gromadziły się tony śmieci, a ten element stoi na działce należącej do gminy Ostrowiec Św. i nie jest nam potrzebny, ani niezbędny, podjęliśmy decyzję odnośnie rozbiórki tego obiektu – wyjaśnia Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św.

Podkreśla, że w ubiegłym roku został opracowany projekt budowlany i pozwolenie na rozbiórkę, ogłoszona została też procedura przetargowa, związana z rozbiórką tego elementu. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Do 15 czerwca wykonawca ma ten obiekt rozebrać. Rozbiórce podlega tylko budynek  wiaty z wagą samochodową, następnie uzupełniona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Ten budynek, który jest przy tej wiacie pozostaje. Ściana frontowa, która stanowi granicę budynku zostanie uzupełniona i wyremontowana  przez wykonawcę – wyjaśnia Artur Majcher.

Miejsce zyska na estetyce. Po tym jak zlikwidowano stary zakład huty brama wjazdowa przestała pełnić swoją funkcję. Stała się miejscem spotkań  dla młodzieży i osób nadużywających alkoholu. Po takich spotkaniach, zwłaszcza weekendowych pozostawało mnóstwo potłuczonych butelek, plastików, czy opakowań po jedzeniu. Zamieniła się nielegalne wysypisko śmieci. W ubiegłym roku spłonął tam także samochód.

– Wiata była już w bardzo złym stanie. Nie chcieliśmy, żeby tam funkcjonowała. Zresztą nie spełniała żadnych parametrów i wymogów. Dlatego została podjęta decyzja odnośnie sprawy związanej z rozbiórką tej wiaty i rzeczywiście ten teren będzie inaczej wyglądał. Niebawem będziemy też wykonywali ulicę Eugeniusza Kwiatkowskiego – dodaje naczelnik.

Inwestycja powinna zostać zrealizowana w przyszłym roku, oprócz poszerzenia pasa drogowego, wykonany zostanie chodnik. Poprawi się estetyka całego terenu. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Na tę ulicę już uzyskaliśmy pozwolenie na budowę, jest to decyzja ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). Ulica będzie poszerzona, są wykonane podziały działek, teraz je wykupujemy. Droga będzie realizowana w przyszłym roku – podsumowuje Artur Majcher.

Rozbiórką wiaty zajmuje się Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „MIDAS” Robert Staszewski.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this