Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zrób sobie prezent na Dzień Kobiet, zadbaj o swoje zdrowie! Na bezpłatne badania zaprasza Urząd Marszałkowski!

Wczoraj informowaliśmy o zbiórce krwi, jaka odbędzie się 2 marca z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. A dziś zapraszamy wszystkie mieszkanki województwa świętokrzyskiego z okazji ich święta, przypadającego na 6 marca do do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych. Organizatorem wydarzenia jest Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego .

Zdjęcie ilustracyjne

W ramach akcji w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z: pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, badania poziomu glukozy we krwi, badania zawartości tlenku węgla w powietrzu wydychanym, PEF, instruktażu samobadania piersi, informacji o programach profilaktycznych, edukacji w zakresie zdrowego stylu życia i profilaktyki onkologicznej, kwalifikacji do Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi (program przeznaczony jest dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego w wieku 40 – 65, mających od 3 tygodni jeden z objawów alarmowych (np. ból gardła, chrypka, trudności z przełykaniem, owrzodzenia w jamie ustnej, pieczenie języka, jednostronna niedrożność nosa, guz na szyi).

Dodatkowo przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego zostanie ustawiony cytobus (mobilny gabinet położnej), w którym będzie można wykonać bezpłatne badanie cytologiczne (dotyczy pań z województwa świętokrzyskiego, w wieku 25-59 lat, zgodnie z zasadami Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy).

Także 6 marca stacjonarnie w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w godz. 10.00-14.00 panie w wieku 50 – 69 lat będą mogły wykonać mammografię (zgodnie z zasadami Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi).

Natomiast dzień później, 7 marca, w ramach „Białej soboty” w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w godz. od 9.00 do 13.00 będzie można wykonywać mammografię (dla kobiet w wieku 50 – 69 lat – zgodnie z Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi) oraz cytologia (dla kobiet w wieku 25 – 59 lat – zgodnie z Programem Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy).

2 komentarze

2 Comments

  1. patrycja

    Luty 24, 2020 at 23:24

    kobietki dbajcie o swoje piersi i badajcie je same w domu a w tym pomóc może specjalna rekawica femiglove

  2. Magda

    Marzec 17, 2020 at 08:36

    regularne badania mogą uratować życie, ja kilka miesięcy temu byłam u ginekologa i okazało się, że mam złe wyniki, stosowałam żel papilocare, zrobiłam ponowną cytologię i jest ok wszystko. Więc tak jak mowie badania przede wszystkim

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy koronawirus dotarł także na ostrowiecki Oddział Intensywnej Terapii?

FAKTY

Kolejne sześć przypadków koronawirusa w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Lokalni przedsiębiorcy wsparli ostrowiecki SOR! Piotr Borek: Ludzie bierzmy się do roboty, nie siedźmy za biurkami!

FAKTY

Egzaminy na prawo jazdy wstrzymane do 10 kwietnia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this