O tym, że funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego po raz kolejny „odwiedzili” Ostrowiec Świętokrzyski nieoficjalną informację otrzymaliśmy już na początku tygodnia. Pytania zadawane przez śledczych były szczegółowe, a dokumentacja, którą zabezpieczyli dotyczyła m.in. zatrudnienia pracowników. Tym razem funkcjonariusze zapukali do ostrowieckich placówek oświatowych, w tym także tej zajmującej się kształceniem osób dorosłych.
Przemysław Nowak, rzecznik prasowy prokuratury Krajowej potwierdza, że na polecenie prokuratora ze Śląskiego Wydziału PZ w Katowicach funkcjonariusze CBA przeprowadzili niedawno czynności związane z skompletowaniem pełnego materiału dowodowego.
– Na ten moment możemy ujawnić, że chodziło o zabezpieczenie dokumentacji z placówek oświatowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego – wyjaśnia rzecznik.
Ponadto w czerwcu 2024 r. przedstawiono zarzuty popełnienia czynów przeciwko wiarygodności dokumentów kolejnym osobom: Łukaszowi G., Irenie K.-K. oraz Małgorzacie B.
Jarosław G. pozostaje z zarzutem popełnienia 15 czynów zabronionych. 9 z nich dotyczy przyjmowania przez niego korzyści majątkowych i osobistych o łącznej wartości 80 000 zł.
– Aktualnie na mocy postanowienia prokuratora wobec Jarosława G. stosuje się wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci: zawieszenie w pełnieniu obowiązków służbowych Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, dozór Policji połączony z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami i zakazem przebywania na terenie Urzędu Miasta Ostrowiec Świętokrzyski, poręczenie majątkowe w wysokości 300 000 zł – wylicza rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.
W toku śledztwa przedstawiono jeszcze zarzut składania fałszywych zeznań Adrianowi M., Dariuszowi P. oraz Marii A.
Przemysław Nowak zaznacza, że ze względu na dobro prowadzonego postępowania na ten moment Prokuratura nie może udzielić bardziej szczegółowych informacji.