Znajdź nas na

REGULAMIN PORTALU

Ważny od 1.01.2019 r.

Regulamin portalu zwany dalej „Regulaminem” określa prawa i obowiązki stron usługi świadczonej elektronicznie za pośrednictwem strony www.naOSTRO.info

1. Informacje ogólne

 1. Portal naOSTRO.info jest Portalem o charakterze informacyjno-publicystycznym, który swoim zasięgiem obejmuje miasto i gmine Ostrowiec Świętokrzyski. Wydawcą jest Peryskop Studio Łukasz Grudniewski, ulica H. Sienkiewicza 63, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski.
 2. Regulamin ten określa podstawowe zasady korzystania z Regionalnego Portalu Informacyjno-Publicystycznego naOSTRO.info w tym umożliwienie Użytkownikom uczestniczenia w wymianie poglądów, komentarzy i informacji na różne tematy.
 3. Portal jest prowadzony przez wydawcę i stanowi jego własność.
 4. Portal jest skierowany do Użytkowników zarejestrowanych oraz osób, które nie są Użytkownikami zarejestrowanymi, ale chcą zapoznać się z treściami umieszczonymi na Portalu.
 5. Wszyscy Użytkownicy są zobowiązani przestrzegać niniejsze postanowienia zawarte w regulaminie oraz korzystać z Portalu w sposób zgodny z obowiązującym prawem, normami społecznymi i obyczajowymi.
 6. Portal naOSTRO.info nie gwarantuje ciągłego działania i braku błędów na stronie, ale postara się udzielić pomocy w rozwiązywaniu problemów.
 7. Portal może wyłączyć wybrane treści w serwisie bez podawania jakiejkolwiek przyczyny.
 8. Wszelkie materiały autorskie zamieszczane na stronie są własnością Portalu i wykorzystywanie ich bez zgody autorów będzie oznaczało zobowiązanie wniesienia opłaty w wysokości 2000 zł.

2. Wymagania techniczne

 1. W celu prawidłowego korzystania z Usług wymagane jest:
  • połączenie z siecią Internet,
  • przeglądarka w wersji co najmniej: Fire Fox 15.0.1, Google Chrome 22 lub wyższej albo kompatybilnej z nią,
  • w niektórych przypadkach może być konieczne włączenie w przeglądarce internetowej obsługi Java Script, Java oraz cookies,
  • zainstalowanie lub uruchomienie oprogramowania do obsługi technologii Flash.
 2. Dostawca nie ponosi odpowiedzialności za błędne działanie systemów telekomunikacyjnych oraz oprogramowania zainstalowanego na komputerze Użytkownika.

3. Rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną

 1. Usługi oferowane za pośrednictwem Portalu polegają na:
  • umożliwieniu bezpłatnego dostępu do materiałów zgromadzonych w związku z funkcjonowaniem Portalu i ich komentowaniu,
  • umożliwieniu Użytkownikom edycji własnych komentarzy
 2. Z chwilą zaakceptowania Regulaminu przez osobę podającą dane w formularzu rejestracyjnym, dochodzi do zawarcia umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną. Z tą chwilą Administrator staje się zobowiązany do świadczenia usług określonych w Regulaminie.

4. Regulamin komentarzy, ogłoszeń, nadesłanych informacji do publikacji

 1. Portal naOSTRO.info umożliwia użytkownikom wypowiadanie się na tematy zawarte w artykułach publikowanych na stronie w formie komentarzy.
 2. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy napisanych przez Użytkowników.
 3. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść ogłoszeń i reklam zamieszczonych na portalu przez Użytkowników.
 4. Pisanie komentarzy oraz dodawanie ogłoszeń przez Użytkownika wiąże się z akceptacją przez Użytkownika wzięcia odpowiedzialności za napisaną przez Niego treść.
 5. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść informacji wysłanych do redakcji w celu poinformowania czytelników o ich treści.
 6. Pisząc na łamach witryny niedopuszczalne jest publikowanie treści, które są niezgodne z prawem, prowadzą do nienawiści rasowej, religijnej, a także treści faszystowskich, naruszających prawa innych, obraźliwych, wulgarnych oraz promujących przemoc.
 7. Niedozwolone jest też zamieszczania treści, które są uznane za obraźliwe czy niewłaściwe społecznie.
 8. Zabronione jest umieszczanie danych osobowych innych osób oraz firm bez ich zgody (imienia, nazwiska, numeru telefonu, nazw firm, itp.).
 9. Zabronione jest umieszczanie na jakiejkolwiek stronie Portalu reklam oraz antyreklam dotyczących firm lub osób.
 10. Portal naOSTRO.info zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy, opinii, informacji, które są niezgodne z powyższą treścią regulaminu. W przypadku nagminnego naruszania regulaminu konto Użytkownika zostanie zablokowane.
 11. Wydawca portalu może publikować bannery i linki do innych stron, i portalów internetowych. Korzystając z bannera lub linku, Użytkownik przechodzi na stronę należącą do innego właściciela.

5. Ochrona danych osobowych

 1. Administratorem danych osobowych zbieranych dla potrzeb prowadzenia Portalu jest Peryskop Studio.
 2. Wydawca portalu zapewnia realizację wymagań wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).
 3. Administrator zapewnia poufność i ochronę danych osobowych osób korzystających z Portalu na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.
 4. Użytkownik może w każdej chwili cofnąć zgodę na udostępnienie swoich danych osobowych, w tym adresu mailowego. Cofnięcie zgody może być dokonane w jakiejkolwiek formie, w szczególności poprzez przesłanie żądania na adres: redakcja@naostro.info
 5. Bez odrębnej zgody, dane nie są udostępniane innym podmiotom, jednak na Portalu mogą znajdować się skrypty śledzące ruch na stronach, wbudowane we wtyczki z których korzysta Portal.

6. Postanowienia końcowe

 1. Zasady zawarte w regulaminie wchodzą w życie w momencie opublikowania go na stronie.
 2. Portal naOSTRO.info zastrzega sobie prawo do zmiany treści regulaminu. Zmiany dokonane w regulaminie wchodzą w życie w momencie jego opublikowania na stronie.

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this