Znajdź nas na

FAKTY

Długi sierpniowy weekend, a wystawa w CTH nieczynna z powodu prac serwisowych?

Długi sierpniowy weekend (15, 16,17,18 sierpnia) to prawdziwe „żniwa” dla wielu instytucji kultury. Galerie, atrakcje turystyczne, muzea – „kusiły ofertą”, przyciągały mieszkańców i turystów w całej Polsce. Niestety w Ostrowcu Świętokrzyskim wystawa multimedialna Centrum Tradycji Hutnictwa w dniach 16 i 18 sierpnia przechodziła… prace serwisowe. O szczegóły zapytaliśmy w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Św.

Źródło fotografii: FB Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Św.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Śląskie – to tylko maleńki ułamek instytucji związanych z kulturą, sztuką, techniką, które czynne były podczas długiego sierpniowego weekendu. Dla wielu instytucji były to swego rodzaju „kulturalne żniwa”. Okazja do zaprezentowania bogatej oferty wystawienniczej, historii danego miasta, czy regionu, a także zwiększona sprzedaż biletu. Niestety w dniach 16 i 18 sierpnia nieczynna była wystawa multimedialna Centrum Tradycji Hutnictwa. 

Na profilu centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim 13 sierpnia (edytowany 14 sierpnia) opublikowano post następującej treści: „W związku z pracami serwisowymi wystawa multimedialna Centrum Tradycji Hutnictwa w dniach 16 i 18 sierpnia będzie niedostępna dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.”

Źródło: FB CTH w Ostrowcu Św.

W Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Św. zapytaliśmy więc z jakiego powodu w dniach 16 i 18 sierpnia 2024 roku wystawa multimedialna w Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Św. była niedostępna dla zwiedzających? Prosiliśmy o informację jaka firma prowadziła prace konserwacyjne? Na czym polegały prace konserwacyjne? I w jakich dniach i godzinach się odbywały? Prosiliśmy o przesłanie skanu/zdjęcia umowy zawartej z firmą prowadzącą prace konserwacyjne, protokołu lub innego dokumentu, który potwierdza przeprowadzenie prac, a także o przesłanie skanu/zdjęcia faktury, rachunku, dowodu zapłaty za wykonaną usługę (prace konserwacyjne).

Źródło: FB CTH w Ostrowcu Św.

Jak wynika z odpowiedzi, pod którą podpisał się Marek Cichosz, pełniący obowiązki dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. „w  dniu 16 i 18 sierpnia 2024 roku wystawa w Centrum Tradycji Hutnictwa była niedostępna dla zwiedzających z powodu prac serwisowych, w tym prac konserwacyjnych w zakresie teletechniki oraz prac porządkowych.”

Prace serwisowe i konserwacyjne były wykonywane przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury w ramach obowiązków służbowych.

– (…) Konieczność przeprowadzenia prac serwisowych (konserwacyjnych i porządkowych) spowodowana została realizowaną inwestycją drogową Alei 3 Maja. Skutkiem powyższego jest przedostawanie się kurzu i piachu do wnętrza pomieszczeń CTH, co za tym idzie znaczne zapylenie urządzeń teleinformatycznych i multimedialnych. Czynności usuwania zanieczyszczeń z tych urządzeń wykraczają poza usługi objęte gwarancją i w przypadku zlecenia firmie zewnętrznej wymagałyby poniesienia dodatkowych kosztów przez jednostkę. Prace wykonywane były przez pracowników MCK 16,18 i 19 sierpnia br. w ramach czynności służbowych. Przedmiotem prac konserwacyjnych były przede wszystkim urządzenia teleinformatyczne związane z wystawą, w tym m.in. komputery bezprocesorowe typu NUK, projektory multimedialne, szafy teletechniczne, w tym przełączniki sieciowe, wzmacniacze audio. W pierwszym etapie prace serwisowe polegały na przeglądzie, przygotowaniu urządzeń do czyszczenia, a następnie usunięciu zanieczyszczeń z urządzeń. W kolejnym etapie prowadzone były prace porządkowe na terenie całej wystawy, w tym obejmujące sprzątanie makiet, gablot i modeli. Po przeprowadzeniu tych czynności, przywrócenie funkcjonowania wystawy wymagało zamontowania urządzeń do szaf teletechnicznych, podłączenia systemu okablowania sieciowego, a następnie ponownego uruchomienia wystawy po sprawdzeniu poprawności działania i wyeliminowaniu usterek (np. nieprawidłowej adresacji IP) – napisał Marek Cichosz, pełniący obowiązki dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Wygląda na to, że pełniącemu obowiązki dyrektora MCK Markowi Cichoszowi można pogratulować pracowników – „złotych rączek”, którzy potrafią i posprzątać kurze, i naprawić nieprawidłową  adresację IP.  

Otwartym pozostaje pytanie czy zlecone prace znajdują się w zakresach obowiązków pracowników MCK i co stanie się w przypadku, gdy podczas prowadzonych prac konserwacyjnych i serwisowych przez pracowników MCK sprzęt ulegnie awarii lub uszkodzeniu? 

Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy z Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Św.

O Centrum Tradycji Hutnictwa pisaliśmy również tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Jak powinna nazywać się statuetka wręczana corocznie ostrowieckim przedsiębiorcom? 

FAKTY

Ostrowiec Świętokrzyski będzie miał nowego honorowego obywatela? Kiedy zostanie nim Jan Piwnik „Ponury”?

FAKTY

„Latają nad głowami” mieszkańców powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Świętokrzyskie: Przekroczony stan alarmowy na Biebrzy w Słowiku, 93 interwencje strażaków w związku z padającym deszczem!

FAKTY

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this