Niezwykła reakcja i szybka interwencja policji
Podczas rutynowej służby w Starachowicach, funkcjonariusze Wydziału Prewencji zauważyli mężczyznę, który na ich widok gwałtownie przyspieszył kroku. W pewnym momencie 33-latek odrzucił saszetkę, próbując uniknąć kontaktu z mundurowymi. Ten nietypowy gest przykuł uwagę policjantów, którzy postanowili go wylegitymować. Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, co wzbudziło dodatkowe podejrzenia.
Narkotyki w saszetce i mieszkaniu 33-latka
Podczas kontroli, policjanci znaleźli przy 33-latku foliowe zawiniątka z suszem roślinnym oraz białym proszkiem, który po wstępnej weryfikacji okazał się amfetaminą. Śledztwo nie zakończyło się na miejscu zatrzymania – funkcjonariusze przeszukali mieszkanie podejrzanego, gdzie ujawnili dodatkowe ilości środków odurzających.
Łącznie zabezpieczono ponad 60 gramów amfetaminy i 8 gramów marihuany. To ilości, które jednoznacznie wskazują na poważne przestępstwo.
Środki zapobiegawcze i możliwe konsekwencje
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, jednak sąd zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Pomimo tymczasowej wolności, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia.
