Uroczysta msza i apel w niezwykłej scenerii
Tegoroczne obchody Święta Policji w powiecie opatowskim rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach. Następnie uczestnicy przemieścili się na dziedziniec zabytkowego Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, gdzie odbył się uroczysty Apel.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji publicznych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz mieszkańcy regionu. Gminę Ożarów reprezentowali: Piotr Ślęzak, Burmistrz Ożarowa oraz Komendant Straży Miejskiej w Ożarowie – Piotr Czajkowski.

Grawerton z podziękowaniami i słowami uznania
W imieniu społeczności gminy Ożarów, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie, insp. Rafała Zielińskiego, burmistrz Piotr Ślęzak wręczył pamiątkowy grawerton zawierający słowa podziękowania za ofiarną służbę i życzenia pomyślności w dalszej pracy.
– To wyraz naszego szacunku i wdzięczności dla wszystkich funkcjonariuszy oraz funkcjonariuszek, którzy każdego dnia troszczą się o nasze bezpieczeństwo. Dziękujemy za ich trud, profesjonalizm i gotowość do działania – podkreślił burmistrz.

Wzorowa współpraca przynosi efekty
Podczas uroczystości nie zabrakło słów uznania dla dobrej współpracy Gminy Ożarów z Komisariatem Policji w Ożarowie oraz Komendą Powiatową Policji w Opatowie. Wspólne działania przynoszą wymierne rezultaty w postaci wysokiego poziomu bezpieczeństwa w gminie.
– Tylko dzięki wzajemnemu zaufaniu i sprawnej koordynacji działań możemy mówić o skutecznej prewencji i szybkich reakcjach na potrzeby mieszkańców. Dzięki temu poziom bezpieczeństwa na terenie naszej gminy stoi na naprawdę wysokim poziomie – podsumowuje burmistrz.

