Znajdź nas na

FAKTY

Jest szansa na uruchomienie kolejnej poradni specjalistycznej w ostrowieckim szpitalu!

Poradnia endokrynologiczna w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św, funkcjonuje już od miesiąca i jak zapewnia Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św., cieszy się popularnością. Być może już wkrótce zacznie funkcjonować także poradnia ginekologiczno-położnicza. „Zielone światło” na jej utworzenie dał bowiem Narodowy Fundusz Zdrowia.

ZOZ w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Poradnia endokrynologiczna działa od miesiąca i dzisiaj dowiedziałem się, że istnieją bardzo duże szanse, a w zasadzie niemal pewność, że będziemy mogli niedługo uruchomić poradnię ginekologiczno-położniczo przy szpitalu. Co prawda w tych pomieszczeniach, dedykowanych pod poradnię, w tej chwili znajduje się szpitalny punkt szczepień, który decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia nadal będzie utrzymany. 

Zapewnia, że na pewno z tej szansy, jaką ostrowiecka lecznica otrzymała od NFZ-u, w postaci możliwości utworzenia poradni ginekologiczno-położniczej, szpital skorzysta.

0 W ubiegłym roku występowaliśmy o taką poradnię.  Kosztem 181 000 zł  zaadaptowaliśmy pomieszczenia. Wszystko jest  wyremontowane,  przygotowane.  Mieliśmy wtedy odmowę,  natomiast w tej chwili otrzymaliśmy sygnał,  że możemy się przygotowywać. To jest dobra wiadomość, zwłaszcza dla kobiet, dla rodzin, dla pacjentek naszego oddziału ginekologiczno-położniczego. Będzie można prowadzić tak zwaną skoordynowana opiekę lekarską, czyli będzie ciągłość opieki lekarskiej między szpitalem, a przychodnią – tłumaczy Adam Karolik. 

Przyznał, że ciągłości opieki dla pacjentem w ostrowieckiej lecznicy, to pomysł Andrzeja Gruzy, dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej, który z przyczyn chorobowych przebywa aktualnie na zwolnieniu. 

– W jego głowie taki pomysł pojawił się już w ubiegłym roku. Ten pomysł stopniowo realizujemy i nie zaprzestaniemy tej realizacji.  na ile to jest możliwe ze strony umów z NFZ-tem, będziemy ciągle rozszerzali te poradnie  – wyjaśniał Adam Karolik.  

Dodaje, że zainteresowanie, funkcjonującą od niedawna w ostrowieckim szpitalu  poradnią endokrynologiczną,  jest duże. 

– W tej chwili zdolność pracy poradni osiągnęła maksimum. Jestem przekonany, że każda kolejna poradnia nie będzie miała problemu z naborem pacjentów. Przecież wiemy, że dostępność do poradni specjalistycznych w mieście jest  znacznie ograniczona dla pacjentów – podsumowuje dyrektor do spraw medycznych. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Nowy MG HS w Ożarowie – inwestycja w sprawność urzędu i lepszą obsługę mieszkańców!

FAKTY

Pensjonariusze Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Sobowie: „Tutaj mamy lepiej jak w niebie!”

FAKTY

Gmina Ożarów: Biblioteka w Jakubowicach ma szansę „na metamorfozę”! 

FAKTY

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Baćkowicach Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Baćkowicach

Świętokrzyskie: Śmiertelny wypadek na DK42; ciężarówka potrąciła na pasach 14-latkę!

FAKTY

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this