Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Ilu radnych potrzeba, żeby poinformować o uroczystym zakończeniu prac nad inwestycją?

Ilu radnych potrzeba, żeby poinformować o uroczystym zakończeniu prac przy przebudowie i rozbudowie ulic 11 Listopada i Jana Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim? Patrząc na wczorajszą (poniedziałek, 21 listopada) konferencję prasową – całkiem sporo. Wygląda na to, że nie wszyscy otrzymali jednak zaproszenie na to wydarzenie. – Standardy działania starosty Marzeny Dębniak, Zarządu Powiatu i części radnych Rady Powiatu przez całą kadencję pokazują, że tak naprawdę według nich radnymi są tylko ludzie z KWW Jarosława Górczyńskiego. A to dzięki głosowaniu wszystkich radnych, podkreślam wszystkich radnych, ta droga mogła być wykonana – mówi Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości i dodaje, że reprezentowany przez niego Klub radnych nie otrzymał zaproszenia do wzięcia udziału we wczorajszej konferencji prasowej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Zaprosiliśmy państwa na dzisiejszą konferencję, bo jest to otwarcie największej inwestycji powiatu w przeciągu ostatnich czterech lat. Ogółem ta inwestycja, czyli ulica 11 Listopada, Samsonowicza, do trzeciej bramy łącznie z rondem, kosztowała nas ponad 19 milionów złotych, z czego 15 milionów złotych to środki unijne. Wkład własny powiatu tradycyjnie został podzielony między powiat, a gminę, a więc ta współpraca, o czym na każdej konferencji mówię, układa się dobrze. Ja mówię, jest to największa inwestycja, kiedyś pan prezydent powiedział, że zmieni się tutaj charakter miasta i państwo obserwując na pewno to widzicie. To są zupełnie inne drogi, zupełnie inne rozwiązania komunikacyjne  – mówiła Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, dziękując wykonawcy inwestycji – spółce „Trakt”.

Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego przypomniał, że zakres robót realizowany był od lipca ubiegłego roku. Wykonany został zgodnie z przewidzianym terminem, pomimo że realizacja inwestycji odbywała się w trudnym ekonomicznie, jak i gospodarczo – czasie. 

Na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Jana Samsonowicza w Ostrowcu Św. pojawiło się rondo turbinowe
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Firma dokładała wszelkich starań, aby ten zakres, który w tej chwili widzimy, jako owoc całego działania został terminowo zrealizowany. Ze swojej strony chciałbym także podziękować grupie pracowników urzędu miasta i starostwa. Tej grupie, która angażowała się w pełne przygotowanie organizacyjne tej budowy. Jesteśmy na terenie gdzie krzyżuje się bardzo dużo uzbrojenia podziemnego, niewidocznego tu w tej chwili, ale które zostało poddane przebudowie i zmianom objętych w projektach, ale także poza projektowo, bo życie ma to do siebie, że czasem przynosi pewne niespodzianki i te sprawy wszystkie trzeba było na bieżąco rozwiązywać – mówił wicestarosta.

Dodał, że głównym architektem projektu ze strony miasta był Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca Św. 

– Myślę, że jest to niezwykle ważna inwestycja, co podkreślaliśmy w momencie, gdy podpisywana była umowa, dla wiodącego obszaru przemysłowego, jaki kształtuje się w naszym mieście. Wszyscy, którzy będą z tej drogi korzystać, życzmy im, aby odbywało się to dla nich niezwykle szczęśliwie i z dużym pożytkiem gospodarczym – podsumował Andrzej Jabłoński.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W ramach inwestycji powstały m.in. pierwsze rondo turbinowe w Ostrowcu Św., nowe ścieżki rowerowe i chodniki.  Jezdnia zyskała nowoczesne, energooszczędne oświetlenie, wyznaczono również dodatkowy pas ruchu dla autobusów, a także  zatoki autobusowe.

– Rozpoczęcie w czasie pandemicznym, w czasie kiedy ceny były jeszcze w miarę rozsądne i zakończenie w tym okresie, bo dzisiaj taki oficjalny odbiór, więc chcemy też zwrócić uwagę na te galopujące ceny,  na przyrost wszystkich kosztów i na to, co się wokół nas dzieje. Myślę, że gdybyśmy tę ulicę dzisiaj chcieli wspólnie z powiatem remontować i przebudowywać, to z tych 21 milionów, powinno się zrobić ze 40. Tak te ceny niestety poszły w górę. Chcę podziękować wszystkim państwu radnym, bo zobaczcie państwo ile osób, to rzadko się zdarza, żeby na odbiorach było tyle zaproszonych gości, radnych rady miasta, radnych rady powiatu z panią przewodniczącą Ireną Rendudą-Dudek i z przewodniczącymi z powiatu – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. i Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Okazuje się jednak, że nie wszyscy radni otrzymali zaproszenie na wczorajszą konferencję. Wśród radnych powiatowych zabrakło przedstawicieli z Klubu Prawa i Sprawiedliwości, czy radnego niezależnego. Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu PiS podkreśla, że zaproszenie nie otrzymał.  

– To dzięki głosowaniu wszystkich radnych, podkreślam wszystkich radnych, ta inwestycja mogła być zrealizowana. W radzie powiatu nie zasiada tylko pani Marzena Dębniak, czy pan Andrzej Jabłoński. W radzie powiatu zasiadają wszyscy radni wybrani przez mieszkańców naszego powiatu. To jest tak naprawdę policzek, który daje pani starosta i jej „świta” wszystkim mieszkańcom powiatu, którzy głosowali na radnych z PiS i radnych niezależnych. Jak widać, według obecnej władzy, stwierdzenie George-a Orwella, że wszyscy są równi, ale niektórzy równiejsi – jest aktualne i żywe. W naszym powiecie ono działa na każdej płaszczyźnie. Nie rozumiem dlaczego na otwarcie drogi, na której wykonanie i modernizację trafiły nie tylko fundusze  z miasta, czy  powiatu, ale również środki pozyskane przez urząd marszałkowski, zaprasza się tylko radnych z KWW Jarosława Górczyńskiego. To jest standard, który ci państwo cały czas wprowadzają. To nie jest uderzenie w radnych, czy radnych niezależnych, to jest uderzenie w wyborców  – podsumowuje Zbigniew Duda.  

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
W imieniu ostrowieckiego środowiska rowerowego za nową inwestycję dziękował Piotr Maj, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

1 Comment

1 Comment

  1. Norbert Skrok

    22 listopada, 2022 at 14:56

    Nie dziwi mnie prostackie zachowanie tego towarzystwa wzajemnej adoracji z KKW gorczynskiego.Oni po prostu maja to w genach.Prymitywne buce przyspawane do stolkow.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this