Gdzie dokładnie pojawią się utrudnienia? Dwa odcinki z ruchem wahadłowym
Na dwóch docinkach DK42 obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.
– Chodzi o odcinek istniejącej drogi krajowej, z którego wjeżdżać będziemy na nową dwujezdniową obwodnicę od strony Skarżyska-Kamiennej, a także odcinek DK42 przy granicy miast Wąchock i Starachowice na styku z końcowym fragmentem inwestycji – powiedziała PAP Małgorzata Pawelec-Buras, rzeczniczka kieleckiego oddziału GDDKiA.
Dobra wiadomość: Koniec utrudnień w Wielkiej Wsi
Przywrócony został natomiast dwukierunkowy ruch na DK42 w Wielkiej Wsi na skrzyżowaniu istniejącej drogi krajowej z budowaną obwodnicą. Pawelec-Buras dodała, że kontynuowane są roboty bitumiczne na dwujezdniowej trasie głównej budowanej obwodnicy.
– W około 80 proc. ułożona została już ostatnia warstwa ścieralna nawierzchni. Prace prowadzone są głownie w obrębie skrzyżowań istniejącej DK42 z jej nowym przebiegiem na początku i końcu odcinka budowanej obwodnicy, a także w Wielkiej Wsi. Gotowe są konstrukcje wszystkich obiektów mostowych, trwa montaż ekranów akustycznych i barier – zaznaczyła rzeczniczka GDDKiA w Kielcach.
Budowa na finiszu. Kiedy pojedziemy nową obwodnicą?
W ramach inwestycji powstanie 11 mostów, cztery przepusty i cztery skrzyżowania. Obwodnica będzie drogą dwujezdniową o długości prawie 12 kilometrów. Nowa trasa po stronie północnej ominie Parszów, a po stronie południowej Wąchock. Inwestycja ma być gotowa do końca tego roku. (PAP)
maj/ mmu/
