Znajdź nas na

FAKTY

Szpital w Ostrowcu Św. czeka zmiana?

Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Ostrowieckiego w sprawie odwołania dyrektora naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim Dariusz Tumulec odwołany zostanie ze stanowiska 15 sierpnia 2025 roku. – Odwołanie jest równoznaczne z rozwiązaniem stosunku pracy na mocy porozumienia stron z dniem odwołania – czytamy we fragmencie uchwały. W Biuletynie Informacji Publicznej opublikowana została również uchwała w sprawie wszczęcia procedury wyłonienia kandydata na stanowisko Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W związku ze złożonym w dniu 24.06.2025 r. przez Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego
Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim wypowiedzeniem oraz wnioskiem o rozwiązanie stosunku pracy za
porozumieniem stron, Zarząd Powiatu Ostrowieckiego przychylił się do wniosku o wcześniejszym
rozwiązaniu umowy. Wobec powyższego zasadne jest podjęcie stosownej uchwały dotyczącej odwołania Dyrektora Naczelnego z pełnionego stanowiska – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Zarządu Powiatu Ostrowieckiego z dnia 29 lipca 2025 r. w sprawie odwołania Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zgodnie z treścią uchwały Dariusz Tumulec ze stanowiska Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim odwołany zostanie z dniem 15 sierpnia 2025 r. Odwołanie jest równoznaczne z rozwiązaniem stosunku pracy na mocy porozumienia stron z dniem odwołania.

Źródło: BIP Powiat Ostrowiecki
Źródło: BIP Powiat Ostrowiecki

Procedura wyłonienia kandydata na stanowisko Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęta

– W związku ze złożonym przez Pana Dariusza Tumulca Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim wypowiedzeniem oraz wnioskiem o rozwiązanie stosunku pracy, w myśl art. 49 ust 1. pkt. 1 ustawy o działalności leczniczej z 15 kwietnia 2011 r. (Dz. U. z 2025 r. poz. 450, 620, 637) w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą przeprowadza się konkurs na stanowisko- kierownika. Wobec powyższego wszczęcie procedury wyłonienia kandydata na stanowisko Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim jest uzasadnione. Postępowanie konkursowe przeprowadzone zostanie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 r. w sprawie sposobu prowadzenia konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą (Dz. U. z 2021 poz. 430) – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Zarządu Powiatu Ostrowieckiego z dnia 29 lipca 2025 r. w sprawie wszczęcia procedury wyłonienia kandydata na stanowisko Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. K. Szymanowskiego 11.

Z uchwały dowiadujemy się  z niej również, że  Dyrektor Naczelny zostanie wyłoniony w drodze konkursu. Ten z kolei będzie miał charakter otwarty i uczestniczyć w nim może każdy, kto odpowiadał będzie kryteriom wyboru podanym w ogłoszeniu konkursowym. Komisja konkursowa oraz jej przewodniczący zostanie powołana odrębną uchwałą Rady Powiatu Ostrowieckiego po wskazaniu przedstawicieli przez właściwe podmioty określone ustawowo. 

Źródło: BIP Powiat Ostrowiecki
Źródło: BIP Powiat Ostrowiecki

Radny dopytywał o szczegóły zatrudnienia Dariusza Tumulca

O szczegóły dotyczące zatrudnienia Dariusza Tumulca dopytywał w piśmie z 8 kwietnia 2025 roku Zbigniew Duda, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego. Powołując się na zapisy Statutu Powiatu Ostrowieckiego prosił o udzielenie informacji: „czy oprócz funkcji Dyrektora Szpitala – Dariusz Tumulec jest również zatrudniony w tym szpitalu na innych stanowiskach”, jeśli tak to na jakich i jakie łączą go umowy ze szpitalem. Czy poza świadczeniem pracy w szpitalu świadczy pracę również poza nim? Zbigniew Duda prosił także o podanie wymiaru czasu pracy na każdej z umów jakie świadczy Dariusz Tumulec i przedstawienie harmonogramu czasu pracy na poszczególnych stanowiskach. Radny dopytywał także czy na każdą działalność — pracę w szpitalu i poza nim Dariusz Tumulec uzyskał stosowną zgodę Rady Powiatu? Prosił także o przedłożenie umów jakie łączą Dariusza Tumulca ze szpitalem, w którym jest dyrektorem w zakresie świadczonych usług medycznych i innych zadań.

W odpowiedzi, jaka otrzymał czytamy, że:

– (…) Pan Dariusz Tumulec został powołany w drodze postępowania konkursowego na stanowisko Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim od dnia 25 stycznia 2023 r. Jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas określony od dnia 25 stycznia 2023 r. na okres 6 lat, w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisku Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Zgodnie z art. 47 ust. 1 ustawy o działalności leczniczej Kierownik podmiotu leczniczego niebędącego przedsiębiorcą, z którym podmiot tworzący nawiązał stosunek pracy na podstawie powołania, umowy o pracę albo zawarł umowę cywilnoprawną, wykonujący zawód medyczny, może udzielać świadczeń zdrowotnych, jeżeli zawarta z nim umowa przewiduje taką możliwość. W takim przypadku umowa określa również warunki udzielania świadczeń zdrowotnych, w tym wymiar czasu pracy.  W ramach zawartej umowy o pracę Dyrektor udziela również świadczeń zdrowotnych w wymiarze A etatu, w tym kieruje oddziałem Wewnętrznym II, Stacją Dializ oraz Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Przy czym nie pobiera żadnego dodatkowego wynagrodzenia z tytułu pełnienia tych funkcji. 

Z pisma jakie otrzymał radny wynika również, że Dariusz Tumulec poza pracą w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu św., uzyskał zgodę Zarządu Powiatu Ostrowieckiego na podjęcie zatrudnienia w charakterze lekarza w Centrum Medycznym Zdrowie Plus Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach. 

– (…) Zgodnie z powołanym wyżej przepisem, Pan Dyrektor Naczelny Dariusz Tumulec ma jeden etat i w ramach tego etatu — na podstawie wyrażonej zgody — wykonuje także pracę lekarza w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu świętokrzyskim, w wymiarze nie przekraczającym ½ etatu. Ad. 3. W związku z zatrudnieniem w ramach jednego etatu, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy, sporządzany jest jeden harmonogram czasu pracy obejmujący wszystkie wykonywane przez Dyrektora obowiązki. Kierownik podmiotu leczniczego niebędącego przedsiębiorcą, z którym podmiot tworzący nawiązał stosunek pracy na podstawie powołania, umowy o pracę albo zawarł umowę cywilnoprawną, wykonujący zawód medyczny, może udzielać świadczeń zdrowotnych, jeżeli zawarta z nim umowa przewiduje taką możliwość. W takim przypadku umowa określa również warunki udzielania świadczeń zdrowotnych, w tym wymiar czasu pracy – czytamy w piśmie.  

Dyrektor Naczelny Dariusz Tumulec na każdą działalność uzyskał zgodę Zarządu Powiatu. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Co wydarzyło się w ostrowieckim szpitalu?

FAKTY

Gmina Kunów odpowiada na kłamstwa o markecie przy Langiewicza!

FAKTY

Rodzina z Glinian została bez dachu nad głową. Potrzebuje pomocy!

FAKTY

Gmina Kunów z milionowym wsparciem. To będzie turystyczny hit województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Reklama


Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this