Znajdź nas na

FAKTY

Wypadek w Skarżysku-Kamiennej. 43-latek był po alkoholu i narkotykach!

Prawie 3 promile alkoholu, podejrzenie narkotyków i próba ucieczki z miejsca wypadku. 43-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej odpowie za szereg poważnych przestępstw po tym, jak na skrzyżowaniu doprowadził do groźnego zderzenia z motocyklistą i jego pasażerką. Dzięki szybkim działaniom policjantów, mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego wieczoru.

fot. Świętokrzyska Policja

Wypadek na skrzyżowaniu i brutalna ucieczka

Do zdarzenia doszło 12 czerwca, tuż po godzinie 18.00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej został poinformowany o wypadku drogowym na jednym ze skrzyżowań w mieście. Na miejscu funkcjonariusze zastali roztrzaskany motocykl i dwoje rannych 25-latków – kierowcę jednośladu i jego pasażerkę. Oboje wymagali pomocy medycznej.

Według wstępnych ustaleń, sprawca kierujący osobowym citroenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklistom, doprowadzając do poważnego zderzenia. Zamiast pomóc rannym, mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.

fot. Świętokrzyska Policja

Samochód ukryty w lesie, kierowca w celi

Policjanci szybko rozpoczęli intensywne działania operacyjne. Ustalili, gdzie sprawca mógł się udać i gdzie mógł porzucić pojazd. Auto zostało odnalezione w lesie, a sam 43-latek – zatrzymany wkrótce potem. Mężczyzna był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wstępne testy wykazały również, że prawdopodobnie był pod wpływem środków odurzających.

Pobrano mu krew do dalszych badań. Zatrzymany noc spędził w policyjnej celi.

Grożą mu lata więzienia

To nie koniec problemów 43-latka. Jak informuje policja, w sprawie będą badane również inne wątki, a całość materiału dowodowego – w tym zapis z monitoringu – zostanie przekazana prokuraturze. Mężczyźnie grozi wieloletnia kara pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Co wydarzyło się w ostrowieckim szpitalu?

FAKTY

SP Nr 1 w Ćmielowie „tnie koszty”! Tomasz Neyman: Szkoła dąży do optymalnego wykorzystania istniejącego potencjału kadrowego

FAKTY

Gmina Kunów odpowiada na kłamstwa o markecie przy Langiewicza!

FAKTY

Gmina Kunów z milionowym wsparciem. To będzie turystyczny hit województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Reklama


Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this