O tym, że mieszkańcy poszczególnych gmin z terenu powiatu ostrowieckiego, a także zmotoryzowani użytkownicy skarżą się na stan dróg powiatowych, informowaliśmy już kilkukrotnie. Tym razem o wymianę nawierzchni jednej z dróg powiatowych w gminie Bałtów, a także remont innej, proszą mieszkańcy i radny z Wólki Pętkowskiej.
– W imieniu swoim, mieszkańców wsi Wólka Pętkowska oraz uczestników drogi powiatowej nr 1571T, zwracam się z prośbą o wymianę nawierzchni drogi powiatowej na brakującym odcinku drogi do Wygnanowa, dalej w odległości około 300 m od miejscowości znajdują się niebezpieczne wybicia spowodowane korzeniami rosnących drzew – czytamy w petycji, do której dołączono również zdjęcie.
Z petycji dowiadujemy się również, że pilnego remontu wymaga również droga powiatowa 1628T od DW 754 w miejscowości Pętkowice do ronda w Wólce Pętkowskiej.
Drogi niebezpieczne dla kierowców i rowerzystów
– (…)Droga ta powstała w latach 80 ubiegłego wieku przez co nie spełnia parametrów drogi powiatowej, ponadto posiada liczne niebezpieczne wybicia utrudniające bezpieczne wymijanie się 2 samochodów. Na obu wnioskowanych drogach porusza się dużo rowerzystów stan w/w dróg ma bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Dalej w ciągu drogi 1628T prosimy o wykonanie nakładki asfaltowej w celu zatrzymania wymywania kruszywa na już utwardzonym odcinku drogi, a na jej nieutwardzonym odcinku prosimy o poprawę i utwardzenie nawierzchni, ponieważ pojazdy omijające przeszkody niszczą uprawy rolników – czytamy. Także i w tym przypadku załączono zdjęcie.
Do petycji dołączone zostały także podpisy mieszkańców popierających petycję o naprawę nawierzchni dróg powiatowych nr 1571T oraz 1628T.
Gdy tylko odpowiedź na petycję opublikowana zostanie w BIP Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. do tematu wrócimy.


Źródło: BIP Powiat Ostrowiecki


