Znajdź nas na

FAKTY

230 000 zł dla Straży Miejskiej – w poniedziałek nadzwyczajna sesja Rady Miasta Ostrowca Św.!

230 000 zł na Straż Miejską w Ostrowcu Świętokrzyskim m.in. na zakup samochodu – to tylko jeden z zapisów uchwały budżetowej, jaka zostanie poddana pod obrady na najbliższej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Św., a tę zaplanowano na poniedziałek (20 listopada) na godzinę 15.00.

Budynek, w którym mieści się Urząd Miasta w Ostrowcu Św. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Zgodnie z najnowszym projektem uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2023 rok, jaki zamieszczony został w Biuletynie Informacji Publicznej zaproponowano wprowadzenie kilku zmian. 

Jedną z nich jest zapewnienie środków w kwocie 230 000 zł na wydatki związane z funkcjonowaniem Straży Miejskiej, w tym 170 000 zł na zakup samochodu i 60 000 zł na bieżące utrzymanie. 

Kolejną ze zmian jest zwiększenie planowanych dochodów i wydatków o kwotę 35 000 zł w związku ze zrealizowaniem przez Centrum Rozwoju Lokalnego wyższych dochodów. Środki te przeznaczone są na wydatki jednostki związane z opłaceniem składek ZUS. 

W Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Św. zamieszczono rachunek zysków i strat jednostki sporządzony na dzień 31 grudnia 2022 roku. Wynika z niego, że jednostka wygenerowała stratę w wysokości – 1 511 767,46 zł. 

Rachunek zysków i strat jednostki (wariant porównawczy) sporządzony na dzień 31.12.2022 r. Źródło: BIP CRL

Szczegółową tabelę prezentujemy poniżej.

Podczas poniedziałkowej sesji w porządku obrad znajdzie się również Uchwała w sprawie upoważnienia Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego do złożenia wniosku o dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 oraz przyjęcia do realizacji projektu pn. „Organizacja systemu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych z PSZOK w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Pełna treść uchwał na poniedziałkową sesję dostępna jest TUTAJ.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this