Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

4 wypadki, 83 kolizje i 7 rannych! Ostrowieccy policjanci podsumowali świąteczny weekend!

– Wielkanocny weekend na świętokrzyskich drogach przebiegał spokojnie. Świadczy o tym niewielka ilość zdarzeń. Dla nas najważniejsze, że nikt nie zginął podczas długiego świątecznego weekendu – poinformowała Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. Podczas świątecznego weekend doszło jedynie do 4 wypadków, w których 7 osób odniosło obrażenia. Odnotowano także 83 niegroźne kolizje.

foto: naOSTRO.info

4 wypadki, 83 kolizje i 7 rannych, to bilans świątecznego weekendu na ostrowieckich drogach.  W ubiegłym roku, w analogicznym okresie czasu doszło do 3 wypadków, w których rannych zostało 4 osoby. Policjanci odnotowali wówczas 64 kolizje.

Niestety pomimo policyjnych apeli skierowanych do kierowców, aby nie podróżowali na „podwójnym gazie” wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących. Podczas świątecznego weekendu w ręce policjantów na terenie naszego powiatu wpadło 5 nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zatrzymania doszło w miniony piątek, 2 kwietnia na terenie  gminy Bodzechów. 

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący pojazdem prawdopodobnie może być pijany. Po kilku minutach funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ćmielowie zatrzymali 45-letnią ostrowczankę,  która wsiadła za „kółko” swojego francuskiego pojazdu, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Następnego dnia w ręce ostrowieckich policjantów wpadł 30-letni mieszkaniec gminy Brody. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował on pojazdem marki Volkswagen w miejscowości Nietulisko Duże mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 

– 4 kwietnia, późnym wieczorem 25-letni mieszkaniec gminy Waśniów mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, kierując pojazdem marki Renault, doprowadził na ul. Świętokrzyskiej do kolizji drogowej. Natomiast wczoraj w miejscowości Kunów policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. Jak się okazało 31-latek miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Rekordzistą natomiast okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, który podróżował pojazdem marki Volkswagen mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie – podsumowuje Ewelina Wrzesień. 

Wszyscy nieodpowiedzialni kierujący ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara pozbawienia wolności. 

Policjanci przypominają także, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ostrowiecki szpital: 64 pacjentów z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa!

FAKTY

Najwięcej zakażeń koronawirusem w powiatach kieleckim i ostrowieckim! 638 zgonów w Polsce!

FAKTY

Koronawirus: blisko 1000 zgonów w Polsce! W województwie świętokrzyskim 721 nowych zakażeń!

FAKTY

EMA o szczepionce AstraZeneca: korzyści z podania preparatu przewyższają ryzyko działań niepożądanych!

FAKTY

ReklamaConnect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this