Znajdź nas na

FAKTY

4 wypadki, 83 kolizje i 7 rannych! Ostrowieccy policjanci podsumowali świąteczny weekend!

– Wielkanocny weekend na świętokrzyskich drogach przebiegał spokojnie. Świadczy o tym niewielka ilość zdarzeń. Dla nas najważniejsze, że nikt nie zginął podczas długiego świątecznego weekendu – poinformowała Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. Podczas świątecznego weekend doszło jedynie do 4 wypadków, w których 7 osób odniosło obrażenia. Odnotowano także 83 niegroźne kolizje.

foto: naOSTRO.info

4 wypadki, 83 kolizje i 7 rannych, to bilans świątecznego weekendu na ostrowieckich drogach.  W ubiegłym roku, w analogicznym okresie czasu doszło do 3 wypadków, w których rannych zostało 4 osoby. Policjanci odnotowali wówczas 64 kolizje.

Niestety pomimo policyjnych apeli skierowanych do kierowców, aby nie podróżowali na „podwójnym gazie” wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących. Podczas świątecznego weekendu w ręce policjantów na terenie naszego powiatu wpadło 5 nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zatrzymania doszło w miniony piątek, 2 kwietnia na terenie  gminy Bodzechów. 

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący pojazdem prawdopodobnie może być pijany. Po kilku minutach funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ćmielowie zatrzymali 45-letnią ostrowczankę,  która wsiadła za „kółko” swojego francuskiego pojazdu, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Następnego dnia w ręce ostrowieckich policjantów wpadł 30-letni mieszkaniec gminy Brody. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował on pojazdem marki Volkswagen w miejscowości Nietulisko Duże mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 

– 4 kwietnia, późnym wieczorem 25-letni mieszkaniec gminy Waśniów mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, kierując pojazdem marki Renault, doprowadził na ul. Świętokrzyskiej do kolizji drogowej. Natomiast wczoraj w miejscowości Kunów policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. Jak się okazało 31-latek miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Rekordzistą natomiast okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, który podróżował pojazdem marki Volkswagen mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie – podsumowuje Ewelina Wrzesień. 

Wszyscy nieodpowiedzialni kierujący ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara pozbawienia wolności. 

Policjanci przypominają także, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this