Znajdź nas na

FAKTY

Joanna Pikus i Barbara Śliwa w dalszym etapie rekrutacji na dyrektora ostrowieckiego PCPR-u!

Joanna Pikus, radna z KWW Jarosława Górczyńskiego, pełniąca funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, dotychczasowy zastępca dyrektora PCPR-u w Ostrowcu Św., a także Barbara Śliwa z Brodów – to dwie kandydatki, które spełniły wymagania formalne i przeszły do następnego etapu naboru na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Ostrowcu Św. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

O tym, że Barbara Cudzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim przechodzi na emeryturę informowaliśmy pod koniec lipca. 23 lipca w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. zamieszczone zostało ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze – dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. 

Niezbędne wymagania to m.in. : wykształcenie wyższe magisterskie, specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej w rozumieniu artykułu 122 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej , co najmniej 5 letni staż pracy, w tym  3 letni w pomocy społecznej, niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, brak zakazu pełnienia funkcji kierowniczych, związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy na stanowisku dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św.,  posiadanie pełnej czynności do zdolności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.  

Wymagane dokumenty aplikacyjne można było składać do 6 sierpnia, do godziny 15.00. 

10 sierpnia w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w  Ostrowcu Świętokrzyskim opublikowano listę kandydatów spełniających wymagania formalne, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu rekrutacji. Na liście pojawiły się dwa nazwiska: Barbara Śliwa z Brodów i Joanna Pikus, radna miejska z KWW Jarosława Górczyńskiego, wiceprzewodnicząca Rady Miasta w Ostrowcu Św., dotychczas pełniąca funkcję zastępcy dyrektora w PCPRze. 

Lista kandydatów spełniających wymagania formalne
Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Jak wynika z oświadczeń majątkowych poprzedniego dyrektora PCPR, to intratne stanowisko.  Według oświadczenia majątkowego w 2020 roku Barbara Cudzik z tytułu zatrudnienia zarobiła bowiem 132 117, 19 zł. Do tego z innych dochodów – 2395, 68 zł. 

Jeśli nowym dyrektorem PCPR-u zostanie Joanna Pikus, nie będzie to jedyna radna z KWW Jarosława Górczyńskiego, zatrudniona w jednostkach organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, jednostkach organizacyjnych powiatu lub spółkach miejskich.  Przypomnijmy, że Mariusz Łata, radny miejski z KWW Jarosława Górczyńskiego pełni funkcję naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Włodzimierz Stec, radny miejski z KWW Jarosława Górczyńskiego jest  zastępcą dyrektora Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Św., Aron Pietruszka, radny z KWW Jarosława Górczyńskiego zatrudniony jest w Miejskiej Energetyce Cieplnej w Ostrowcu Św., Stanisław Choinka także  z KWW Jarosława Górczyńskiego jest dyrektorem do spraw technicznych w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Ostrowcu Św.,  Kamil Stelmasik pracuje w Miejskim Zakładzie Komunikacji, Marta Woźnicka-Kuzdak jest zastępcą dyrektora w Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym.

1 Comment

1 Comment

  1. P...

    16 sierpnia, 2021 at 19:33

    To oznaczać będzie nepotyzm i kolesiostwo w powiecie ostrowieckim.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this