Jak zapewnia Agnieszka Serbeńska z Zespołu Prasowego PKP Intercity S.A.
pasażerom, którzy planują podróże i kupują bilety z dużym wyprzedzeniem PKP Intercity proponuje atrakcyjne promocje cenowe.
– PKP Intercity posiada m.in. ofertę Wcześniej-Taniej na wszystkie kategorie pociągów. W ramach tej promocji bilety z 30% zniżką można kupić w okresie od 30 do 21 dni przed odjazdem pociągu, z 20% zniżką w okresie od 20 do 14 dni przed odjazdem pociągu oraz 10% zniżką do 7 dni przed odjazdem pociągu. W przypadku wszystkich promocji obowiązują też ulgi ustawowe. Dla osób planujących wyjazd z najbliższymi, PKP Intercity ma ofertę Biletu Rodzinnego. Może z niego skorzystać grupa od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Każdy wówczas otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet – wylicza Agnieszka Serbeńska.
W pociągach PKP Intercity podróżny bezpłatnie może przewieźć pod swoją opieką małe zwierzę domowe, w tym również psa, pod warunkiem, że nie jest uciążliwe dla współpodróżnych (np. z powodu hałasu, zapachu itp.) oraz jest przewożone w odpowiednim pojemniku/kontenerku. W przypadku czworonogów, które przewożone są swobodnie, bez kontenerków, konieczne jest pobranie dodatkowego biletu w kasie.
– Opłata na przewóz psa jest stała i wynosi 15,20 zł niezależnie od długości trasy podróży, kategorii pociągu czy klasy wagonu. Zniżki przysługują na podróże z psami przewodnikami oraz certyfikowanymi psami asystującymi. Pierwsze przewożone są z ulgą 95%, a drugie – nieodpłatnie – przypomina Agnieszka Serbeńska.
Rowery natomiast można przewozić wyłącznie w wyznaczonych pociągach PKP Intercity i na miejscach, które do tego zostały wskazane. W składach wagonowych TLK, IC w których: jest wagon przystosowany do przewozu rowerów – rowery przewozi na miejscach do tego wyznaczonych; jeśli brak jest wagonu do przewozu rowerów wówczas przewozi się w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub w ostatnim przedsionku ostatniego wagonu.
– Natomiast w EIP, EIC przewóz odbywa się wyłącznie w wagonie przystosowanym do przewozu rowerów, na miejscu do tego wyznaczonym. Przewóz roweru jest odpłatny (jeden podróżny + jeden rower) i odbywa się wyłącznie pod nadzorem podróżnego. Opłata za przewóz roweru jest zryczałtowana i wynosi 9,10 zł, niezależnie od długości trasy, kategorii pociągu czy klasy wagonu – dodaje Agnieszka Serbeńska.
PKP Intercity mając na względzie bezpieczeństwo i komfort osób z niepełnosprawnościami, rekomenduje przejazdy pociągami wyposażonymi w udogodnienia, tzn. windy, platformy wjazdowe, dedykowane miejsca i przystosowane toalety.
– PKP Intercity wprowadziło jasne i precyzyjne procedury organizowania pomocy i przejazdów osób z niepełnosprawnościami. Wszelkie informacje o tym znajdą się na stronie internetowej przewoźnika w zakładce „Dla pasażera” – dodaje Agnieszka Serbeńska.
Niestety mieszkańcy Kielc, a także Ostrowca Świętokrzyskiego nie mogą skorzystać z bezpośrednich połączeń międzynarodowych, również połączenia Pendolino, ponieważ nie obejmują one Kielc.
Mieszkańcy Kielc mogą skorzystać natomiast z bezpośredniego połączenia z Kołobrzegiem – tj. z pociągu TLK Ustronie relacji Przemyśl – Kołobrzeg.
Szczegółowe informacje o
promocjach cenowych, przewozach zwierząt czy rowerów podajemy na
stronie internetowej www.intercity.pl