Magdalena Zieleń potwierdziła nam dzisiaj, że od 30 kwietnia nie będzie już skarbnikiem „powiatu”.
– Złożyłam wczoraj wypowiedzenie – tłumaczy.
Swoją decyzje motywuje względami prywatnymi:
– Nie identyfikuję się z tym, co się dzieje w starostwie. Po prostu mam w tym temacie swoje prywatne zdanie. Jestem odpowiedzialnym człowiekiem, więc nie uciekam z pracy. Obowiązuje mnie trzymiesięczny okres wypowiedzenia – mówiła Magdalena Zieleń, która skarbnikiem powiatu była przez minione cztery lata, a wcześniej pracowała, jako główna księgowa w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
Andrzej Jabłoński podkreśla, że współpracę z Magdaleną Zieleń ocenia bardzo pozytywnie.
– Liczy się dla mnie kwestia merytoryczna. Jeśli chodzi o decyzje Pani Magdaleny Zieleń z dnia wczorajszego, to odbieram to jako decyzję jednostronną. Dla mnie nie jest podłożem współpraca między mną, a Panią Zieleń, tylko podłoże wynikające z przyczyn, których ja nie mam prawa dociekać, bo są to względy prywatne – podsumował starosta.
Jak przeczytać możemy w oficjalnym komunikacie, jaki dzisiaj na swojej stronie internetowej wydało Starostwo:
Zmianie uległa nazwa dotychczasowego Wydziału Organizacyjnego, który obecnie będzie nosił nazwę: Wydział Organizacyjno-Prawny, a także jego struktura wewnętrzna. Zmianie uległa nazwa dotychczasowego Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych, który obecnie będzie nosił nazwę: Wydział Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych. Zmianie uległa też struktura wewnętrzna wydziału. Zostały zlikwidowane Wydział Rolnictwa i Środowiska oraz Wydział Gospodarki Nieruchomościami, zaś w ich miejsce został utworzony nowy Wydział Rolnictwa, Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami. Zostały zlikwidowane Wydział Dróg i Wydział Rozwoju Powiatu, zaś w ich miejsce został powołany nowy Wydział Infrastruktury i Rozwoju Powiatu. Zmianie uległa struktura wewnętrzna Wydziału Komunikacji, gdzie likwidacji uległ Referat Transportu, zaś zadania dotychczas realizowane w referacie przypisane zostały do Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu. Bez zmian organizacyjnych pozostają: Wydział Finansowy, Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru oraz Wydział Architektury i Budownictwa. W miejsce dotychczasowego Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego powstał Zespół ds. Bezpieczeństwa Publicznego, Obronności i Zarządzania Kryzysowego. Likwidacji uległy: Zespół ds. Informacji i Komunikacji Społecznej oraz Zespół ds. Kontroli Wewnętrznej i Audytu, zaś zadania dotychczas realizowane w zespołach zostały przypisane innym komórkom organizacyjnym Starostwa. Zespół Radców Prawnych został włączony do struktury Wydziału Organizacyjno-Prawnego – czytamy w oficjalnym komunikacie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Pracownicy, którzy otrzymali dziś wypowiedzenia, a także Ci, którym zmniejszone zostało wynagrodzenie dopatrują się w działaniach Zarządu elementu gry politycznej, jednak na razie nie chcą publicznie zabierać głosu.
Zupełnie innego zdania jest Andrzej Jabłoński, wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego.
– Kluczowym podejściem jest racjonalizowanie zatrudnienia i likwidacja przerostów. Tutaj jako przykład zasadniczy podam, że będziemy pracować, jako czteroosobowy Zarząd, czyli mniejszy, jak dotychczas. Następnie przewiduje się, że wicestarosta w nowym Regulaminie organizacyjnym, który został przez Zarząd przyjęty, będzie naczelnikiem jednego z wydziałów. Likwidujemy stanowiska zastępców naczelników oraz głównych specjalistów – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Andrzej Jabłoński. – W świetle tego dochodzą też pewne zmiany dotyczące liczby dotychczas obowiązujących wydziałów, następuje połączenie niektórych wydziałów. Zlikwidowany jest wydział do spraw komunikacji społecznej, wydaje nam się, że ta liczba osób, która była tam zatrudniona – ponad cztery etaty, nie ma takiej potrzeby. Ta komunikacja będzie jasna i rzetelna, ale realizowana w ramach Wydziału Organizacyjnego. No i zapewniamy, że te zmiany nie wpłyną absolutnie na zakres działań drażliwych, jak obsługa interesantów, to są kwestie związane z merytorycznym zagadnieniami – tłumaczył wicestarosta.
Zapytany, czy zmiany w starostwie podyktowane były względami politycznymi odpowiada, że klasycznych zmian, jeśli chodzi o obóz rządzący dopatrywałbym się raczej na zmianie na stanowisku dyrektora Uzdrowiska Busko-Zdrój. – Tu dopatruje się zmiany politycznej – stwierdza.
Zdaje sobie sprawę, że będą różne komentarze, także takie, które zmiany w Starostwie argumentować będą zmianami politycznymi.
– Podstaw do tego nie znajduję, bo to są argumenty, które w tego typu sytuacjach zawsze się pojawiają. Zaręczam, że chcemy usprawnić i podnieść poziom funkcjonowania starostwa – deklaruje Andrzej Jabłoński.
KrzyK
1 lutego, 2019 at 16:01
To raczej poprzednicy kierowali się kryterium przynależności partyjnej, a nie merytorycznym. Świadczyć mogą o tym „osiągnięcia” tych „mózgów” w postaci zadłużeń, przegranych procesów w sądzie pracy…
Tom
30 kwietnia, 2019 at 19:23
Szacunek dla Pani Zieleń. W dzisiejszych czasach to rzadkość, że urzędnik rezygnuje z pracy, ponieważ nie zgada się ze zdaniem przełożonych, jakby posiadanie własnej opinii było nieistotne.Moim zdaniem ważniejsze jest, by spojrzeć samemu sobie w twarz w lustrze, niż zarabiać kilka tysięcy miesięcznie.