Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

23 wykroczenia pieszych i rowerzystów!

Przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz niekorzystanie z elementów odblaskowych, to najczęstsze wykroczenia popełniane przez pieszych z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

31 stycznia ostrowieccy policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’, w których szczególną uwagę zwracano na nieprawidłowe zachowania na drodze w relacji pieszy-kierujący, kierujący-pieszy. Działania ukierunkowane były przede wszystkim na ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych, jak również wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wobec pieszych.

W trakcie działań ujawniono 24 nieprawidłowe zachowania uczestników dróg.

Funkcjonariusze ujawnili 23 wykroczenia popełnione przez pieszych oraz rowerzystów. Najczęstsze z nich to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz niekorzystanie z elementów odblaskowych. W przypadku użytkowników jednośladów największym problemem jest wyposażenie i stan techniczny rowerów oraz przejeżdżanie nimi wzdłuż przejścia dla pieszych. W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili jedno wykroczenie, którego dopuścił się kierujący w stosunku do pieszego.

Policjanci apelują o zachowanie zgodne z przepisami i dbanie o własne bezpieczeństwo m.in. noszenie elementów odblaskowych po zmroku.

Zapowiadają także, że tego rodzaju działania na drogach powiatu ostrowieckiego będą kontynuowane w przyszłości.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this