Strategia jest swego rodzaju planem działania w perspektywie najbliższych 10 lat. Przygotowywana jest na okres dekady, tj. na lata 2021-2030 i będzie odnosić się do wszystkich istotnych aspektów rozwoju województwa. Mając na uwadze zobowiązania wynikające z ustawy o samorządzie województwa, podstawowa odpowiedzialność samorządu województwa, w tworzeniu i realizacji strategii rozwoju województwa, koncentruje się na kształtowaniu szeroko rozumianej świadomości obywatelskiej i kulturowej, nowoczesnym rozwoju gospodarczym, a także zrównoważonym gospodarowaniu środowiskiem i przestrzenią. Dlatego tak ważny jest głos mieszkańców, samorządów, stowarzyszeń, przedsiębiorców i wszystkich tworzących społeczność lokalną.
– Konsultacje społeczne to wynik obowiązujących przepisów prawa, zachęcam jednak wszystkie podmioty naszego powiatu ostrowieckiego tj. przedstawicieli samorządu, przedsiębiorców, stowarzyszeń i wszystkich mieszkańców naszego powiatu do włączenia się do debaty nad tym dokumentem. Na wskazanie obszarów, które ich zdaniem powinny być wzmocnione, również środkami pochodzącymi z UE w taki sposób, aby zapewnić rozwój naszego regionu i sprostać wyzwaniom przyszłości. Państwa opinie, uwagi i postulaty posłużą do przygotowania ostatecznej wersji dokumentu, który zostanie przyjęty przez Sejmik pod koniec roku – zachęca Magdalena Zieleń.
Już w czwartek, 3 września konsultacje dla mieszkańców Ostrowca Św. odbędą się w Auli Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości przy ulicy Akademickiej 12.
Także na na stronie Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego znajduje się FORMULARZ ZGŁASZANIA UWAG w ramach konsultacji społecznych projektu strategii rozwoju województwa świętokrzyskiego 2030+.
– Uzupełniony formularz prosimy przesłać do 30 września 2020 r. pocztą elektroniczną na adres strategia2030@sejmik.kielce.pl lub pocztą tradycyjną na adres Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
al. IX Wieków Kielc 3, 25-516, Kielce. W tytule e-maila należy wpisać „Konsultacje społeczne SRWŚ 2030+”. Uwagi i wnioski zgłoszone po 30 września 2020 r. nie będą rozpatrywane – przypomina Magdalena Zieleń.