Znajdź nas na

FAKTY

Weź udział w konsultacjach i zgłoś swoje pomysły do Strategii Rozwoju Województwa!

Strategia Rozwoju Województwa jest podstawowym i najważniejszym dokumentem samorządu województwa określającym obszary, cele i kierunki polityki rozwoju naszego regionu. Do czynnego włączenia się do debaty nad tym dokumentem zachęca Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. – Warto, aby mieszkańcy naszego powiatu, przedstawiciele samorządu, stowarzyszeń, przedsiębiorcy samodzielnie wskazali, które obszary, ich zdaniem, warto wesprzeć środkami z Unii Europejskiej – wyjaśnia. W Ostrowcu Św. konsultacje odbędą się w czwartek, 3 września o godzinie 9.30 w auli Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości przy ulicy Akademickiej 12.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Strategia jest swego rodzaju  planem działania w perspektywie najbliższych 10 lat. Przygotowywana jest na okres dekady, tj. na lata 2021-2030 i będzie odnosić się do wszystkich istotnych aspektów rozwoju województwa. Mając na uwadze zobowiązania wynikające z ustawy o samorządzie województwa, podstawowa odpowiedzialność samorządu województwa, w tworzeniu i realizacji strategii rozwoju województwa, koncentruje się na kształtowaniu szeroko rozumianej świadomości obywatelskiej i kulturowej, nowoczesnym rozwoju gospodarczym, a także zrównoważonym gospodarowaniu środowiskiem i przestrzenią. Dlatego tak ważny jest głos mieszkańców, samorządów, stowarzyszeń, przedsiębiorców i wszystkich tworzących społeczność lokalną. 

– Konsultacje społeczne to wynik obowiązujących przepisów prawa,  zachęcam jednak wszystkie podmioty naszego powiatu ostrowieckiego tj. przedstawicieli samorządu, przedsiębiorców, stowarzyszeń i wszystkich mieszkańców naszego powiatu do włączenia się do debaty nad tym dokumentem. Na wskazanie obszarów, które ich zdaniem powinny być wzmocnione, również środkami pochodzącymi z UE w taki sposób, aby zapewnić rozwój naszego regionu i sprostać wyzwaniom przyszłości.  Państwa opinie, uwagi i postulaty posłużą do przygotowania ostatecznej wersji dokumentu, który zostanie przyjęty przez Sejmik pod koniec roku – zachęca Magdalena Zieleń. 

Magdalena Zieleń. radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Już w czwartek, 3 września  konsultacje dla mieszkańców Ostrowca Św. odbędą się w Auli Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości przy ulicy Akademickiej 12. 

Także na na stronie Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego znajduje się FORMULARZ ZGŁASZANIA UWAG w ramach konsultacji społecznych projektu strategii rozwoju województwa świętokrzyskiego 2030+. 

– Uzupełniony formularz prosimy przesłać do 30 września 2020 r.  pocztą elektroniczną na adres strategia2030@sejmik.kielce.pl lub pocztą tradycyjną na adres Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego 

al. IX Wieków Kielc 3, 25-516, Kielce. W tytule e-maila należy wpisać „Konsultacje społeczne SRWŚ 2030+”.  Uwagi i wnioski zgłoszone po 30 września 2020 r. nie będą rozpatrywane – przypomina Magdalena Zieleń. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this