Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Z Tokarni przywieźli drugie miejsce i nagrodę! Mieszkańcy gminy Ćmielów potrafią dobrą zabawą „zarażać” innych!

To był ich debiut, który od razu zakończył się sukcesem. Stoisko Gminy Ćmielów cieszyło się ogromną popularnością podczas XV Świętokrzyskiego Jarmarku Agroturystycznego – Smaki Jesieni”. W konkursie na „najpiękniejsze stoisko jarmarku gmina Ćmielów zajęła zaszczytne drugie miejsce na 100 zaprezentowanych stoisk. Popularnością cieszył się też ćmielowski imbryczek, rozchwytywany przez odwiedzających tego dnia Tokarnię mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

fot. Katarzyna Stan/Dzień Dobry Ćmielów

– Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu, a przede wszystkim tego, że uda się nam zająć miejsce na podium. I choć dziś wiemy, że nasz wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, początkowo długo zastanawialiśmy się, czy uczestniczyć w wydarzeniu. Jednak w sierpniu wraz z panią Joanną Suską, burmistrzem Ćmielowa i Agnieszką Chmielińską, inspektora do spraw promocji w Urzędzie Miasta i Gminy w Ćmielowie, zdecydowaliśmy, że spróbujemy swoich sił na „XV Świętokrzyskim Jarmarku Agroturystycznym – Smaki Jesieni” – wspomina Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Dodaje, że przygotowania rozpoczęły się na początku września. Nikt wówczas nie liczył na to, że stoisko gminy Ćmielów z wydarzenia przyjedzie z nagrodą rzeczową.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie z Panem Imbryczkiem, ćmielowską maskotką
fot. Katarzyna Stan/Dzień Dobry Ćmielów

– To, co wydarzyło się później przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Na 100 stoisk wystawców nasze stoisko, nazwane przez nas „Ćmielowskie Klimaty” i  oblegane przez mieszkańców z całego województwa świętokrzyskiego, zostało docenione przez jurorów i zajęło 2 miejsce. Reprezentowało je 6 kół gospodyń wiejskich: KGW Brzóstowskie Czarodziejki z Brzóstowej, Koło Gospodyń Wiejskich z Wojnowic „Sabat”, Piaski Brzóstowskie, Koło Gospodyń Wiejskich z Grójca, Koło Gospodyń Wiejskich z Buszkowic i Koło Gospodyń Wiejskich z Piasków Brzóstowskich „Piaskowe Babki”, Koło Gospodyń Wiejskich z Borii, a także Zespół Borianki i zespoły ludowe: Chór Jutrzenka i Stocaneczka – wylicza Wioletta Rogala-Mazur.

Na najmłodszych uczestników jarmarku na ćmielowskim stoisku czekało mnóstwo atrakcji. fot. Katarzyna Stan/Dzień Dobry Ćmielów

Gminę reprezentowała także Barć Ćmielów z miodami i produktami pszczelimi z własnej pasieki, Winnica Knapów z własnej produkcji winami. O wystrój stoiska zadbała Bożena Szczygieł, plastyk w ćmielowskim domu kultury. Zakłady Porcelany Ćmielów i Chodzież, oraz Fabryka Porcelany „AS” Ćmielów Adama Spały, użyczyły porcelany, która ozdobiła stoisko. Swoją cegiełkę dołożył także lokalny rzeźbiarz – Gustaw Hadyna, którego prace przyciągały odwiedzających jarmark.    

W promocję włączyli się też mieszkańcy gminy Ćmielów, którzy przyjechali swoimi prywatnymi samochodami do Tokarni. 

Wioletta Rogala-Mazur podkreśla, że był to pierwszy wspólny integracyjny wyjazd kół z gminy Ćmielów, a także zespołów ludowych.  Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się ćmielowski imbryczek, który zadebiutował wśród szerszej publiczności.

Kolorowe stoisko gminy Ćmielów przyciągało turystów
fot. Katarzya Stan/Dzień Dobry Ćmielów

– Ludzie robili sobie z nim zdjęcia, tańczyli z naszym imbryczkiem. Szczególnie mocno podobał się najmłodszym uczestnikom jarmarku. Pomysł na naszą ćmielowską maskotkę okazał się bardzo trafiony – mówi dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie.

Tłumaczy, że tego typu wyjazdy integrują mieszkańców, bo to oni przekazują klimat panujący w gminie i to oni tę gminę tworzą.  

Pozytywnie zaskoczona sukcesem ćmielowskiego stoiska jest też Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Katarzyna Stan/Dzień dobry Ćmielów

– Spośród 100 wystawców zostaliśmy dostrzeżeni i to nie tylko w aspekcie porcelanowego miasta i porcelanowego stoiska, które przykuwało uwagę, czy Pana Imbryczka, ale również z całą oprawą artystyczną Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Ludowych, chóru. To ogromny potencjał ludzi. Byłam pod ogromnym wrażeniem, gdy autobus wypełniony mieszkańcami, zespołami, reprezentantami naszej gminy podjął wyzwanie, podjął rękawicę i udał się do Tokarni. Takie przedsięwzięcia pokazują, że taka integracja jest niezwykle potrzebna i ważna. Przede wszystkim, żeby chciało się chcieć. A to było widać. Nasi mieszkańcy, wspólnie bawiący się, wspólnie bawiąc innych, dawali dobry przykład, że także i dzisiaj można jak za dawnych czasów fajnie się bawić i pokazać potencjał gminy Ćmielów – podsumowuje Joanna Suska.  

Stoisko gminy Ćmielów przyciągało tłumy
fot. Katarzyna Stan/Dzień Dobry Ćmielów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Nowy MG HS w Ożarowie – inwestycja w sprawność urzędu i lepszą obsługę mieszkańców!

FAKTY

Pensjonariusze Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Sobowie: „Tutaj mamy lepiej jak w niebie!”

FAKTY

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Baćkowicach Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Baćkowicach

Świętokrzyskie: Śmiertelny wypadek na DK42; ciężarówka potrąciła na pasach 14-latkę!

FAKTY

Liceum w Skarżysku-Kamiennej żegna 14-letnią Natalię!

FAKTY

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this