Znajdź nas na

FAKTY

Aby uniknąć zatrzymania ukrywają się w… szafach, łóżkach i piwnicach! Do długiej listy poszukiwanych przez mundurowych dołączył mieszkaniec gminy Bałtów!

Policjanci pełniący służbę w Zespole Poszukiwań i Identyfikacji Osób, funkcjonującym w Wydziale Kryminalnym ostrowieckiej komendy na co dzień nie tylko zajmują się ustalaniem miejsca pobytu osób poszukiwanych przez organy ścigania, realizują także nakazy doprowadzeń osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości do aresztów śledczych i zakładów karnych. Funkcjonariusze zajmują się również poszukiwaniem osób zaginionych oraz identyfikacją osób o nieustalonej tożsamości i nieznanych zwłok. Od 1 stycznia 2022 roku stróże prawa zrealizowali łącznie 345 spraw poszukiwawczych.

Zdjęcie ilustracyjne

Od 1 stycznia 2022 roku policjanci z Zespołu Poszukiwań z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zrealizowali łącznie 345 spraw poszukiwawczych. Specyfika służby w Zespole Poszukiwań wymaga dużego zaangażowania, a często nawet poświęcenia na pracę czasu wolnego od służby. Funkcjonariusze nierzadko pracują w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie. Często zdarza się, że swoje czynności wykonują na terenie innych powiatów garnizonu, ale także w innych miastach wojewódzkich. 

Funkcjonariusze podczas wykonywania codziennych czynności spotykają się z osobami, które aby uniknąć zatrzymania i kary wykazują się dużą determinacją, ukrywając się w różnych miejscach np. łóżkach, szafach czy też piwnicach. Od początku roku ciężka praca ostrowieckich kryminalnych pozwoliła na zatrzymanie 37 osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i 265 na podstawie nakazów doprowadzenia oraz zarządzeń dotyczących ustalenia miejsca pobytu osób poszukiwanych.

Ogromnego zaangażowania wymagają również od policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób czynności związane z poszukiwaniem osób zaginionych. Zwłaszcza te tzw. 1 poziomu, kiedy z okoliczności zaginięcia wynika, iż istnieje realne zagrożenie dla życia lub zdrowia osoby zaginionej. W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zrealizowano łącznie 43 sprawy dotyczące zaginięć.

Dzisiaj (wtorek, 20 września) rano do listy osób  zatrzymanych dołączył 23-letni mieszkaniec gminy Bałtów. W więziennej celi ma on do odpokutowania karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this