Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Akcja „Noś odblaski, bądź bezpieczny” tym razem w Bałtowie!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy od kilku miesięcy prowadzą cykliczne działania profilaktyczne pn. „Noś odblaski, bądź bezpieczny”. Tym razem udali się do Bałtowa, gdzie rozdawali elementy odblaskowe. Przypominają, że słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi powoduje, że piesi i rowerzyści na drodze są mało widoczni dla kierujących. Jeden mały odblask może uratować czyjeś życie!

Mundurowi z KPP w Ostrowcu Św. rozdawali odblaski w Bałtowie fot. Świętokrzyska Policja

Panująca aura pogodowa sprawia, że warunki na drogach są niekorzystne. Opady deszczu, śniegu czy mgła, sprawiają, że zarówno piesi jak i rowerzyści są mało widoczni na drodze. Zderzenie pieszego, czy kierującego jednośladem z pojazdem ma zazwyczaj tragiczne skutki. Dlatego policjanci z ostrowieckiej drogówki, w trosce o ich bezpieczeństwo udali się do Bałtowa, gdzie prowadzili działania informacyjno-edukacyjne pn. „Noś odblaski, bądź widoczny”. 

Podczas ubiegłotygodniowych działań funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowania pieszych na drodze, a rozdając odblaski zachęcali wszystkich do ich stosowania. Przypominali jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej i w terenie niezabudowanym.

Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska  sprawią, że  kierowca nadjeżdżającego pojazdu w porę nas zauważy. Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny w światłach pojazdu już z odległości 120 – 150 metrów, a osoba, która nie ma odblasków z około 20 metrów. Niestety często to zbyt mało, żeby kierowca mógł prawidłowo zareagować bezpiecznie hamując.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this