Znajdź nas na

FAKTY

Akt oskarżenia w sprawie wypadku na Radwana trafił do sądu! Zginęła wówczas radna miejska!

Od 6 miesięcy do 8 lat grozi kierowcy pojazdu ciężarowego, który 13 lutego 2023 roku spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym na przejściu dla pieszych w ciągu ulicy Mieczysława Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zginęła wówczas radna Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Budynek, w którym mieści się Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

31 lipca 2023 roku Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim skierowała akt oskarżenia przeciwko kierowcy pojazdu ciężarowego, który 13 lutego 2023 roku umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

– (…) kierując samochodem ciężarowym marki Mercedes Vito z przyczepą ciężarową marki WM Meyer umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności, nie zmniejszył prędkości i nie nie obserwował z należytą uwagą drogi przed kierowanym pojazd, przez co nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przychodzącej z lewej na prawą stronę pieszej i prowadzonym samochodem w nią uderzył w następstwie czego nieumyślnie spowodował jej różnorakie obrażenia ciała (…) – wyjaśnia Monika Gronek, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W wyniku licznych obrażeń kobieta zmarła. 

Kierowca pojazdu ciężarowego usłyszał zarzuty z  Art.  177  §  2 Kodeksu karnego  (Spowodowanie wypadku komunikacyjnego). Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  

O wypadku informowaliśmy tutaj:  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this