Znajdź nas na

FAKTY

Alarmy bombowe w placówkach oświatowych w gminie Bodzechów!

Wczoraj (26 listopada) w jednej z placówek bankowych w Ostrowcu Św., dziś w dwóch placówkach oświatowych w gminie Bodzechów – pojawiły się informacje o ładunkach wybuchowych. Scenariusz jest ten sam. Najpierw pojawia się informacja mailowa, że na terenie placówki znajduje się materiał wybuchowy, później na miejsce przyjeżdżają służby, a alarm okazuje się fałszywy. Tak było i tym razem.

Zespół Szkół w Szewnie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Informacje o ładunkach wybuchowych w dwóch placówkach oświatowych w gminie Bodzechów w stan gotowości postawiła służby ratunkowe z powiatu ostrowieckiego. 

– Każdą taką sytuację traktujemy indywidualnie, to my oceniamy jej wiarygodność. Z rekomendacji Centralnego Biura Śledczego  wynika, że są to informacje kaskadowe o małej wiarygodności, jednak my przystępujemy do wykonywania przewidzianych procedur, jednak to zarządca budynku podejmuje decyzję o ewakuacji. Tak też się stało przed naszym przybyciem do placówki w Szewnie.  Dyrektor podjął decyzję o ewakuacji tej placówki.  Było tam ponad 60 osób ewakuowanych w tym dzieci i pracownicy. W przypadku innej szkoły  w Bodzechowie nie było już ewakuacji. Na miejsce pojechali nieetatowi policjanci z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego. Dokonali sprawdzenia obiektów. Nie ujawnili materiałów wybuchowych, ani innych substancji, które mogłyby zagrażać życiu osób się tam znajdujących – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.    

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this