Znajdź nas na

FAKTY

Alarmy bombowe w placówkach oświatowych w gminie Bodzechów!

Wczoraj (26 listopada) w jednej z placówek bankowych w Ostrowcu Św., dziś w dwóch placówkach oświatowych w gminie Bodzechów – pojawiły się informacje o ładunkach wybuchowych. Scenariusz jest ten sam. Najpierw pojawia się informacja mailowa, że na terenie placówki znajduje się materiał wybuchowy, później na miejsce przyjeżdżają służby, a alarm okazuje się fałszywy. Tak było i tym razem.

Zespół Szkół w Szewnie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Informacje o ładunkach wybuchowych w dwóch placówkach oświatowych w gminie Bodzechów w stan gotowości postawiła służby ratunkowe z powiatu ostrowieckiego. 

– Każdą taką sytuację traktujemy indywidualnie, to my oceniamy jej wiarygodność. Z rekomendacji Centralnego Biura Śledczego  wynika, że są to informacje kaskadowe o małej wiarygodności, jednak my przystępujemy do wykonywania przewidzianych procedur, jednak to zarządca budynku podejmuje decyzję o ewakuacji. Tak też się stało przed naszym przybyciem do placówki w Szewnie.  Dyrektor podjął decyzję o ewakuacji tej placówki.  Było tam ponad 60 osób ewakuowanych w tym dzieci i pracownicy. W przypadku innej szkoły  w Bodzechowie nie było już ewakuacji. Na miejsce pojechali nieetatowi policjanci z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego. Dokonali sprawdzenia obiektów. Nie ujawnili materiałów wybuchowych, ani innych substancji, które mogłyby zagrażać życiu osób się tam znajdujących – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.    

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Mateusz Czeremcha wykluczony z PiS!

FAKTY

W ostrowieckim szpitalu pojawiły się próby zaszczepienia poza kolejnością! Na szczęście nieudane!

FAKTY

46-letni ostrowczanin zatrzymany przez Policję! Powód? Naruszenie nietykalności cielesnej policjanta! Mężczyzna nie przyznał się do winy!

FAKTY

Gmina Ćmielów: Cysterna z paliwem wpadła do przydrożnego rowu!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this