Znajdź nas na

FAKTY

Amfetamina, ekstazy, dwie wagi i młynek!

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy wpadli w ręce opatowskich mundurowych. Obydwaj w chwili zatrzymania mieli przy sobie spore ilości amfetaminy. Dodatkowo, podczas przeszukania ich mieszkań policjanci zabezpieczyli dodatkowe ilości narkotyków: amfetaminy, ekstazy, a także wagi elektroniczne i młynek.

Zdjęcie ilustracyjne

W nocy z czwartku na piątek (8, 9 kwietnia) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego opatowskiej komendy na terenie gminy Ożarów zatrzymali 17-latka, który posiadał przy sobie porcję amfetaminy. Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli dodatkowo 18 gramów białego proszku, 8 tabletek ekstazy, dwie wagi elektroniczne i młynek. Ustalono również, że mężczyzna rozprowadził narkotyki wśród  kilkunastu innych osób. 

Dzień później zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Zawichost, przy którym ujawnili 1,5 grama białego proszku, a podczas przeszukania jego domu, kolejne zawiniątko z tą samą substancją. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ten również udzielał środków odurzających innym osobom.

Prokurator Rejonowy w Opatowie wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczeń majątkowych. O dalszym ich losie zdecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z prawem Udzielanie narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this