Znajdź nas na

FAKTY

Andrzej Bętkowski: Nieście dobrą nowinę o Polsce! Zakończyły się 27. Mistrzostwa Świata w Tropieniu Sportowym Psów!

Dobiegła końca rywalizacja psów tropiących, które do województwa świętokrzyskiego przyjechały z najbardziej odległych zakątków świata i od ubiegłego wtorku zmagały się w ramach 27. Mistrzostw Świata w Tropieniu Sportowym Psów. W niedzielę, 16 października w Kielcach odbyło się podsumowanie imprezy i uhonorowanie zwycięskich ekip. W uroczystości wzięli udział m.in.: marszałek Andrzej Bętkowski, wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Marszałek Andrzej Bętkowski wręcza nagrodę fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W niedzielne popołudnie 26 drużyn ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi uroczyście przemaszerowało spod stadionu lekkoatletycznego przy ul. Drogosza na dawny stadion Korony Kielce przy ulicy Szczepaniaka, gdzie odbyła się dekoracja. Marszałek Andrzej Bętkowski wręczył zwycięzcom dyplomy i puchary.

Po podliczeniu zdobytych punktów zwycięzcami w klasyfikacji drużynowej zostali:

  1. Tomaz Rezonija i Joze Gradisar (Słowenia),
  2. Liselotte Nielsen i Claus Emmertsen (Dania),
  3. Maria Ganzberger i Thomas Gruber (Austria)

Z kolei w klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:

  1. Tomaz Rezonija (Słowenia),
  2. Joze Gradisar (Słowenia),
  3. Liselotte Nielsen (Dania)
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Serdecznie dziękuję światowym władzom Związku Kynologicznego za to, że województwo świętokrzyskie było miejscem, gdzie te zawody mogły się odbyć. Cieszę się tym bardziej, że nasza polska złota jesień nie sprawiła nam zawodu zapewniając piękną pogodę w czasie imprezy. Zawody odbywały się w sportowej, przyjacielskiej atmosferze i za to również bardzo dziękuję zawodnikom, sędziom oraz wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, by mistrzostwa mogły być prowadzone fair play i zgodnie z obowiązującymi przepisami – powiedział podczas uroczystego zamknięcia imprezy marszałek Andrzej Bętkowski. – Przedstawicieli wszystkich krajów, którzy gościli w województwie świętokrzyskim, w imieniu samorządu województwa bardzo serdecznie pozdrawiam i wyrażam głębokie zadowolenie z Waszej obecności. Nieście dobrą nowinę o Polsce – dodał marszałek.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Impreza rozpoczęła się we wtorek, 11 października. Tereny okolic m.in. Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i Bałtowa zamieniły się w obszar rywalizacji wytresowanych w tropieniu czworonogów. Po raz pierwszy w Polsce aż 26 ekip z całego świata, między innymi USA, Kanady, Izraela, Finlandii, Ukrainy, ale również Polski brało udział w zawodach, które odbyły się po raz dwudziesty siódmy, ale dopiero po raz pierwszy w naszym kraju.

Mistrzostwa rozgrywane były na specjalnie przygotowanych i wyznaczonych obszarach pól i łąk o łącznej powierzchni około 500 hektarów. Zadaniem psów było podążanie po tropach pozostawionych przez tzw. deptaczy, którzy na wyznaczonym terenie wytyczali ścieżki o długości około 1,5 km. Po trzech godzinach od wyznaczenia śladu psy miały za zadanie przejść tropem „deptacza”.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Organizatorem wydarzenia był Związek Kynologiczny w Polsce, a partnerami Województwo Świętokrzyskie (Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego), Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego oraz Urząd Miasta w Kielcach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this