Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Ardanowski o nowym programie PiS „Lokalna półka”: w marketach minimum 2/3 produktów od lokalnych dostawców!

Program „Lokalna półka” to wprowadzenie obowiązku, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców – zapowiedział w środę doradca prezydenta Jan Krzysztof Ardanowski. To kolejny, nowy punkt programu PiS.

Jasionka, 16.11.2018. Stoisko sieci Lewiatan na 3. edycji Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa, 16 bm. (dd/dw) PAP/Darek Delmanowicz

„Trzeci konkret PiS to program +Lokalna półka+, czyli obowiązek, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców. Wzmocni to pozycję lokalnych dostawców względem innych ogniw łańcucha dostaw żywności, a także ułatwi dostęp konsumentów do produktów wytworzonych przez mniejszych, również lokalnych producentów” – poinformowano w środę na Twitterze PiS.

Jak wskazał – w opublikowanym na Twitterze filmie – doradca prezydenta, były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski „ta zmiana dotyczy każdego Polak, bo każdy z nas uwielbia smaczną, zdrową, polską żywność”. „Dlatego wprowadzamy program +Lokalna półka+ – zobowiążemy sieci handlowe do współpracy z lokalnymi producentami żywności” – powiedział.

„Koniec z niskiej jakości warzywami i owocami. Koniec z zyskiem za wszelką cenę. Najważniejsza musi być jakość żywności i zdrowie klientów” – podkreślił. Wskazał, że na programie zyskają i rolnicy, i klienci.

„Zyskają rolnicy, bo będą mieli łatwy dostęp do lokalnych rynków, bez pośredników, z niskimi kosztami transportu towarów. Więcej pieniędzy zostanie w ich kieszeniach. Zyskają klienci, bo będą mieli lepszy dostęp do świeżych i smacznych produktów, a ich pieniądze zostaną w ich najbliższej okolicy” – wyjaśnił Ardanowski.

Zapowiedział, że na paragonach będzie można sprawdzić z jakiego kraju pochodzi produkt. Jak podkreślił to dla konsumentów bardzo ważna informacja.

„Zyskają także sieci handlowe, bo zdrowi i zadowolenie klientów jest przecież najważniejsze” – dodał.

„Taki program gwarantuje tylko Prawo i Sprawiedliwość” – podkreślił w filmie minister rolnictwa Robert Telus.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił jeden z punktów dotyczący rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty.

We wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiedziała wprowadzenie programu „Dobry posiłek” dla wszystkich pacjentów polskich szpitali.

„W sobotę w Końskich odbędzie się całościowa prezentacja programu PiS” – przekazał PAP rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this