Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Asp. sztab. Andrzej Woźnicki pospieszył na ratunek w czasie wolnym od służby!

Policjantem się jest, a nie bywa. Wie o tym doskonale asp. sztab. Andrzej Woźnicki z ostrowieckiej drogówki, który w czasie wolnym od służby pospieszył z pomocą rannemu w wypadku 15-latkowi. Funkcjonariusz zabezpieczył miejsce zdarzenia, wezwał służby ratunkowe, a do czasu przyjazdu mundurowych, kierował ruchem drogowym.

fot. Policja Świętokrzyska

Wczoraj (poniedziałek, 21 marca)  policjant z ostrowieckiej drogówki, w czasie wolnym od służby, jadąc jedną z ulic  Ostrowca Świętokrzyskiego był świadkiem wypadku drogowego. W zdarzeniu do jakiego doszło kilka minut przed godziną 11.00 na ul.jana Kilińskiego, brał udział osobowy Renault i motorowerzysta.

Asp. sztab. Andrzej Woźnicki widząc zderzenie pojazdów natychmiast przystąpił do działania. Na początku sprawdził obrażenia ciała 15-latka, który kierował jednośladem, a następnie udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Tuż po tym stróż prawa zabezpieczył miejsce zdarzenia i zadzwonił pod numer  alarmowy 112, powiadamiając o wszystkim służby ratunkowe. Po chwili opiekę nad poszkodowanym przejęły postronne osoby, a funkcjonariusz nie tracąc czasu przystąpił do kierowania ruchem drogowym.

– Nasz kolega zachował się w taki sposób, jak powinien się zachować każdy w sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie. Jako funkcjonariusz Policji pamiętał o słowach przysięgi, którą składał wstępując do tej formacji, udowadniając, że policjantem się jest, a nie bywa – podsumowuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this