Znajdź nas na

FAKTY

Będą ćwiczyć posługiwanie się bronią, dowiedzą się jak przetrwać w trudnych warunkach! Już wkrótce ruszą „Wakacje z WOT”!

Za kilka tygodni ruszy kolejna edycja programu „Wakacje z WOT”. To propozycja głównie dla pełnoletnich uczniów, studentów oraz nauczycieli, którzy przerwę w nauce lub pracy chcieliby wykorzystać na udział w szkoleniu wojskowym. 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej 16-dniowe szkolenie podstawowe rozpocznie 8 lipca 2022 r.

Źródło: Wojska Obrony Terytorialnej

16-dniowe szkolenie podstawowe w ramach projektu „Wakacje z WOT” 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej przeprowadzi w dniach 8 -23 lipca 2022 r. W szkoleniu tym biorą udział ochotnicy, którzy rozpoczynają służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej i nigdy wcześniej nie pełnili służby wojskowej. 

Szesnastkę wieńczy Przysięga Wojskowa, która  rozpoczyna 3-letni okres szkoleniowy. Program „Wakacje z WOT” (podobnie jak zimowe „Ferie z WOT”) został przygotowany z myślą o osobach młodych: pełnoletnich uczniach i studentach oraz ich nauczycielach, którzy wakacyjną przerwę w nauce postanowili przeznaczyć na szkolenie wojskowe.

– Chcemy w ten sposób ułatwić im udział w szkoleniu i wykorzystać potencjał tych, którzy chcą wstąpić w nasze szeregi, a ze względu na obowiązki nie mogą tego zrobić w ciągu roku szkolnego czy akademickiego – podkreśla płk Piotr Hałys, dowódca 10 ŚBOT.

22.10.2020 Nowa DębaPętla taktyczna żołnierzy 10 ŚBOTFot. DWOT

Program szkolenia podstawowego organizowanego w czasie wakacji nie różni się od programu obowiązującego podczas szkolenia prowadzonego w innych terminach w ciągu roku. Kandydaci na terytorialsów będą musieli wykazać się kondycją fizyczną podczas testu sprawnościowego, potem pobiorą broń i umundurowanie, a następnie przez dwa tygodnie będą się uczyć wojskowego abecadła. 

Będą ćwiczyć posługiwanie się bronią, poznają też zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przetrwania w trudnych warunkach. W programie „szesnastki” jest także taktyka, topografia i zajęcia ogniowe. Finałem szkolenia podstawowego jest tzw. pętla taktyczna, czyli sprawdzian wiedzy i nabytych umiejętności, a następnie przysięga wojskowa.

Źródło: Wojska Obrony Terytorialnej

– Zapraszamy wszystkich chętnych, przede wszystkim jednak uczniów, studentów i nauczycieli. Program „Wakacje z WOT” zawsze cieszył się w woj. świętokrzyskim dużym zainteresowaniem – zachęca ppor. Daniel Woś,  Rzecznik Prasowy Dowódcy 10 ŚBOT.

Osoby zainteresowane szkoleniem w terminie wakacyjnym oraz służbą w wojskach obrony terytorialnej muszą jak najszybciej dopełnić niezbędnych formalności i złożyć wniosek o powołanie do służby wojskowej. Kandydaci na terytorialsów powinni zgłosić się do wojskowych centrów rekrutacji odpowiednich do swojego rejonu zamieszkania w Kielcach, Sandomierzu i Busku Zdroju. Na wszelkie pytania dot. służby odpowiedzą rekruterzy WOT do których kontakt telefoniczny można znaleźć  na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Wniosek o powołanie można złożyć także za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej.

Źródło: Wojska Obrony Terytorialnej

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this