Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Będą nowe perony i wygodne przejścia dla podróżnych!

Mamy dobre wiadomości dla podróżujących kolejami. Będzie szybciej, bardziej komfortowo, a przede wszystkim – bezpieczniej. Od 15 marca w ramach przebudowy linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły się bowiem prace na odcinku Starachowice Wschodnie – Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym etapie prace obejmą tor nr 1 oraz perony na stacji Kunów i 4 przystankach: Starachowice Michałów, Styków Iłżecki, Brody Iłżeckie, Staw Kunowski.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym, że z połączeniami kolejowymi w Ostrowcu Świętokrzyskim najlepiej nie jest wie każdy, kto korzysta z tego środka transportu. Stara infrastruktura kolejowa nie pozwala na szybsze przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, a brak połączeń lub ich mała ilość sprawia, że mieszkańcy skazani są na korzystanie z innych środków transportu. Nie każdemu to odpowiada. Szykują się jednak większe zmiany. 

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują linię kolejową ze Skarżyska-Kamiennej do Sandomierza, aby podróż koleją była wygodniejsza i bezpieczniejsza. Będzie możliwość przywrócenia regularnych połączeń między miastami – wyjaśnia Izabela Miernikiewicz, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

W ramach przebudowy wykonano  już 8 komfortowych peronów dla podróżnych: w Skarżysku-Kamiennej, Skarżysku Kościelnym, Wąchocku, Marcinkowie i Starachowicach, z których łatwiej wsiąść do pociągu. To także sprawniejszy i bezpieczniejszy ruch pociągów na odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wsch. Dla bezpieczeństwa podróży koleją oraz w komunikacji drogowej przebudowanych zostało 8 przejazdów kolejowo-drogowych. 

W Ostrowcu Świętokrzyskim w III kwartale 2020 roku  zaplanowano rozpoczęcie przebudowy przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Żeromskiego. Zostanie na nim ułożona nowa jezdnia i tory, co zapewni pociągom i autom sprawny przejazd. Zamontowane będą nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizacja przejazdowa i półrogatki. Urządzenia będą uruchamiane automatycznie po najechaniu pociągu na czujnik umieszczony w torze.

Prace podzielone zostaną na etapy, w kolejnym z nich, planowanym od IV kwartału 2020 r. przebudowany zostanie  peron wyspowy na stacji Ostrowiec Świętokrzyski, który zostanie podwyższony. Na peronie zamontowane będą płyty z pasami ostrzegawczymi dla osób niewidomych i niedowidzących, wiaty, ławki, oświetlenie i gabloty z informacją dla podróżnych. Mieszkańcy i turyści wygodniej wsiądą do pociągów, ale także powstanie wygodne dojście na peron w poziomie szyn dla osób o ograniczonej mobilności np. niepełnosprawnych, czy matek z dziećmi.

– Zmiana terminów realizacji inwestycji jest związana z przedłużeniem prac na  odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Konieczne były dodatkowe prace przy obiektach inżynieryjnych m.in. wzmocnienie podłoża oraz wykonanie dodatkowego zakresu robót wynikających z przeprowadzonych badań i kontroli ich stanu technicznego – podsumowuje Izabela Miernikiewicz. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Założyli Stowarzyszenie aby ratować kunowską świątynię przed ruiną! Potrzebują jednak wsparcia finansowego! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

W województwie świętokrzyskim potwierdzono osiem nowych zakażeń koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this