Znajdź nas na

FAKTY

Będą zmiany na stanowisku Skarbnika Powiatu Ostrowieckiego?

W porządku obrad najbliższej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, jaką zaplanowano na 31 marca, znalazły się m.in projekty uchwał w sprawie odwołania i powołania Skarbnika Powiatu Ostrowieckiego. Jeśli radni większością głosów wyrażą zgodę na zmianę, Grażynę Krawczyk zastąpi Julita Szewczyk.

Grażyna Krawczyk, aktualny Skarbnik Powiatu Ostrowieckiego fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Czy Julita Szewczyk zastąpi dotychczasowego Skarbnika Powiatu Ostrowieckiego – Grażynę Krawczyk? Dotarliśmy do projektów uchwał, nad którymi na najbliższej sesji debatować będą radni z powiatu ostrowieckiego. W porządku obrad znalazły się m.in. projekty uchwał w sprawie odwołania i powołania Skarbnika Powiatu Ostrowieckiego. 

W uzasadnieniu do uchwały w sprawie odwołania skarbnika powiatu ostrowieckiego, pod którym podpisał się Mariusz Pasternak, przewodniczący rady Powiatu Ostrowieckiego, czytamy:

– Zgodnie z przepisami art.  12 pkt 3 ustawy o samorządzie powiatowym do wyłącznej kompetencji rady powiatu należy  powoływanie i odwoływanie, na wniosek starosty, skarbnika powiatu, będącego głównym księgowym budżetu powiatu. Stosownie zaś do przepisu art. 37. 1 ustawy o samorządzie powiatowym rada powiatu powołuje i odwołuje skarbnika powiatu na wniosek starosty.

Jeśli radni większością głosów zadecydują o odwołaniu skarbnika i powołaniu nowego –  miejsce Grażyny Krawczyk, od 1 kwietnia, zajmie Julita Szewczyk.

– Pani Julita Szewczyk obecnie Zastępca Naczelnika Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. spełnia wymagania, o których mowa w art. 54 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 305) oraz ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz. U.  z 2019 roku poz. 1282) do objęcia funkcji skarbnika powiatu – czytamy w piśmie, którego autorem jest Marzena Dębniak, Starosta Ostrowiecki, a skierowane jest do Mariusza Pasternaka, przewodniczącego rady.   

Zdanie radnych w tej kwestii powinniśmy poznać na najbliższej sesji. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this