Znajdź nas na

FAKTY

Będzie podjazd dla osób z niepełnosprawnościami przy przedszkolu w Ćmielowie!

Gmina Ćmielów pozyskała środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na budowę podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami przy Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Ćmielowie. – To jedno z ostatnich miejsc w Ćmielowie, które nie miało tego typu udogodnień. Posługujemy się każdym zewnętrznym dofinansowaniem z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców, aby czuli, że Ćmielów, to dobry adres – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Ćmielowie fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa tłumaczy, że jako burmistrz Ćmielowa stara się systematycznie i skutecznie likwidować bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami. Gmina pozyskała ok. 35 000 zł z PFRON-u na budowę podjazdu przy Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Ćmielowie. To maksymalne dofinansowanie, jakie samorząd mógł pozyskać (55 proc. wartości zadania). 

Joanna Suska Burmistrz Ćmielowa.
Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To może nie jest imponująca kwota, ale każde, nawet najmniejsze dofinansowanie odciąża budżet gminy Ćmielów. Nasz wkład własny wyniesie ok. 28 000 zł. Zadanie zamknie się w łącznej kwocie inwestycyjnej w wysokości  63 000 zł. Cieszę się, że to kolejne źródło nakierowane na pokonywanie barier i  wsparcie osób niepełnosprawnych. Choć nie mamy dzieci z niepełnosprawnościami w naszym przedszkolu teraz będziemy już pewni, że gdyby chciały uczęszczać do naszego przedszkola, nie będzie ku temu  przeszkód – podsumowuje Joanna Suska. 

Zadanie wykonane zostanie do końca bieżącego roku. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this