Znajdź nas na

FAKTY

Bez uprawnień, na podwójnym gazie – czyli poniedziałek na drogach powiatu ostrowieckiego!

Pomimo apeli ostrowickich mundurowych wciąż zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę na „podwójnym gazie”. Tylko wczoraj (poniedziałek, 29 listopada) policjanci z ostrowieckiej drogówki „wyeliminowali” z ruchu drogowego nietrzeźwą 39-latkę. Mieszkanka gminy Bodzechów prowadziła mając ponad pół promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali również 41-letniego mieszkańca gminy Kunów, który podróżował pojazdem marki Ligier pomimo cofniętych uprawnień. Obie sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wczoraj (poniedziałek, 29 listopada) jako pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 41-latek z gminy Kunów. Do jego zatrzymania doszło około godziny 6:25 w miejscowości Nietulisko Duże. W trakcie sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że kierujący samochodem marki Ligier ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz 41-letni mieszkaniec gminy Kunów odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Zaledwie godzinę później na ul. Ogrodowej, tym razem w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki Citroen. W trakcie interwencji okazało się, że 39-letnia mieszkanka gminy Bodzechów jechała na „podwójnym gazie”. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem, a ten może orzec wobec niej karę nawet 2 lat pozbawienia wolności. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this