Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Bezpieczny skate park z nowymi atrakcjami? Wygląda na to, że ostrowiecka młodzież wreszcie się go doczeka!

O tym, że w ostrowiecki skate park znajduje się w fatalnym stanie alarmowaliśmy na początku lipca ubiegłego roku. Jazda na rolkach, akrobacje na deskorolkach, czy BMX-ach nabierały tam znaczenia sportu ekstremalnego, a to przez stan znajdujących się tam elementów, które już samym wyglądem do użytkowania nie zachęcały. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Jak zapewnia Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, w budżecie na rok 2020 znalazło się 400 tysięcy na modernizację ostrowieckiego skate parku. – Będziemy czynili wszystkie starania, żeby ten skate park powstał w tym roku – tłumaczy Artur Majcher. O to co powinno się w nim znaleźć zapytani zostaną także jego użytkownicy.

Zdjęcie ilustracyjne. Ostrowiecki skate park przed modernizacją. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W sprawie doposażenia skate parku pojawiły się też interpelacje radnych. 21 lutego Kamil Stelmasik, radny miejski z KWW Jarosława Górczyńskiego złożył interpelację w sprawie doposażenia istniejącego skate parku w nowe urządzenia. Nie była to pierwsza z interpelacji radnego w tej sprawie. O remont urządzeń apelowali także ich użytkownicy. Młodzieży zainteresowanej rozbudową, unowocześnieniem, a także remontem skate parku udało się zebrać 299 podpisów.

A zainteresowanych tego rodzaju spędzaniem wolnego czasu w Ostrowcu Św. młodych ludzi jest  naprawdę sporo . Przekrój wiekowy jest także różny, od 10-latków po nastolatków. Wszyscy mają pasję i chęć jej rozwijania. Nie brakuje im odwagi, a także pomysłowości w wykonywaniu akrobacji. Gdy rozmawialiśmy z nimi w lipcu ubiegłego roku tracili  już nadzieję, że tak jak ich koledzy z innych części Polski, będą mieć miejsce bezpieczne i z prawdziwego zdarzenia. Miejsce, którym będą mogli się bez wstydu pochwalić w internecie. A to także świetna promocja dla miasta, a także szansa na organizowanie różnego rodzaju zawodów rangi ogólnopolskiej. W ubiegłym roku nie znaleziono jednak środków w budżecie na remont i doposażenie skate parku.

Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Jak zapewnił nas Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. na remont skate parku zaplanowano 400 tysięcy złotych. 

– W budżecie są zagwarantowane środki na wykonanie skate parku. Chcemy go zmodernizować. Zastanawiamy się w jaki sposób to zrobić.  Przygotowujemy na dzień dzisiejszy już program funkcjonalno-użytkowy. Chcemy też tę procedurę przetargową uruchomić bardzo szybko ze względu na to, że jest teraz okres zimowy, możemy zająć się projektowaniem, możemy zająć się realizacją wszystkich niezbędnych rzeczy i przygotować się do montażu. Chcielibyśmy ten temat uruchomić przed okresem być może wakacyjnym, zobaczymy, ponieważ dużo jest tutaj uzgodnień. Park miejski znajduje się pod ochroną konserwatora, trzeba wystąpić do niego z pismem, uzgodnić pewne elementy, lokalizację urządzeń. Czas administracyjny jest bardzo wydłużony, ale pracujemy w tym temacie. Też nie ukrywam, że spotykamy się z osobami, które korzystają z tego skate parku i patrzymy co te osoby wnoszą do tego tematu, jakie urządzenia chcieliby mieć i  w jaki sposób można byłoby to wykorzystać. Rozmawiamy też z zawodnikami, którzy wykonują różnego rodzaju akrobacje na rolkach, na deskach, na rowerach. To jest taki element, który chcemy rozpoznać dosyć szeroko, żeby ten skate park, który wykonamy, służył rzeczywiście tym osobom, które z tego korzystają i które chcą cieszyć się fajną zabawą, a nie zrobić coś, co będzie stało i nie będzie użytkowane przez osoby, które są tym żywo zainteresowane – tłumaczy Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i dodaje, że wydział pracuje nad procedurą przetargową.

– Będziemy starali się, żeby ta procedura przetargowa na początku lutego została już opublikowana. Na razie zbieramy materiał ponieważ jest to dla nas też taka rzecz nowa. Nie ukrywam, że budownictw,o drogi, inne elementy są bliższe  naszym zakresom obowiązków, które wykonujemy na co dzień. Skate park jest charakterystyczny i nietypowy, dlatego musimy się nad tym pochylić i zastanowić. Zdobyć wiedzę i materiały, który posłużą nam do tego, aby przeprowadzić procedurę przetargowa – dodaje naczelnik. 

O skate parku pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this