Znajdź nas na

FAKTY

Bezpieczny Weekend Wielkanoc także na naszych drogach!

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju, od dziś (piątek, 19 kwietnia) do poniedziałku prowadzone są ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju, od dziś (piątek, 19 kwietnia) do poniedziałku prowadzone są ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”.

Ich głównym celem będzie zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Stróże prawa będą również przeciwdziałać zagrożeniom o charakterze kryminalnym.

Okres przedświąteczny, a także same Święta Wielkanocne to czas wzmożonego  ruchu kołowego i pieszego wynikający z przygotowań oraz przemieszczania się po terenie kraju na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Zwiększonego ruchu należy spodziewać się zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, jak i drogach lokalnych.  W szczególności 19 i 22 kwietnia przewidywany jest większy ruchu pojazdów na drogach, w związku z wyjazdami i powrotami ze świątecznego odpoczynku.

Dla policjantów to dni wytężonej służby, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem podróżujących pojazdami oraz pieszych czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci będą dbać o płynność ruchu drogowego oraz pomagać w bezpiecznym dotarciu do celu.

Mundurowi, w trakcie prowadzonych działań, będą także zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności tych, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Policjanci apelują do kierujących pojazdami o rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007r (Dz.U.z 2013r. poz. 839) w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach, zakaz obowiązuje w dniach:
20 kwietnia 2019r. w godz. 18.00 – 22.00
21 kwietnia 2019r. w godz. 08.00 – 22.00
22 kwietnia 2019r. w godz. 08.00 – 22.00

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Świętokrzyskie Centrum Onkologii Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w elitarnym gronie szpitali wyróżnionych w projekcie „Wymagaj Jakości”

FAKTY

Para z Ostrowca Świętokrzyskiego usłyszała zarzuty oszustwa i kradzieży. Grozi im 8 lat więzienia

FAKTY

Punkt paszportowy w Ostrowcu Św. już prawie gotowy!

FAKTY

PKW oficjalnie: Karol Nawrocki wygrywa wybory prezydenckie z wynikiem 50,89 proc.; Rafał Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów

FAKTY

Reklama


Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this