Znajdź nas na

FAKTY

Biuro na każdą kieszeń?! Marcin Jabłoński ma na to pomysł!

Coraz wyższe koszty najmu pomieszczeń biurowych sprawiają, że wielu, zwłaszcza małych przedsiębiorców staje przed dylematem czy prowadzić własną działalność gospodarczą, czy może jednak porzucić marzenia o własnym biznesie i zatrudnić się na etacie. Problemy przedsiębiorców, prowadzących jednoosobową działalność na terenie powiatu ostrowieckiego doskonale zna Marcin Jabłoński, kandydat na radnego z KW Perspektywa. – Coworking, to jedno słowo, które rozwiązałoby wiele problemów – podkreśla.

Marcin Jabłoński fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Marcin Jabłoński, kandydat na radnego  KW Perspektywa doskonale orientuje się w problematyce, z jaką mierzą się mikroprzedsiębiorcy z powiatu ostrowieckiego. jako wieloletni starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim, a aktualnie członek Zarządu tej instytucji, rozmawia z osobami prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą. 

–  Bardzo często słyszę, że brakuje im funduszy na wynajęcie lokalu. Często jest też tak, że tego lokalu nie potrzebują, ale przydałoby im się miejsce, w którym mogliby spotykać się z klientem, wydrukować niezbędne dokumenty, czy poprowadzić prezentację. W naszym ostrowieckim Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców od lat tworzymy warunki przyjazne małemu biznesowi. Wynajmujemy w bardzo preferencyjnych cenach salę konferencyjną na różnego rodzaju spotkania, szkolenia, wykłady. To jednak za mało. Trzeba iść z duchem czasu i brać przykład z nowoczesnych rozwiązań, które sprawdziły się już  w innych miastach w Polsce  – mówi Marcin Jabłoński.

Tłumaczy, że świetnym rozwiązaniem były coworking. Czyli wynajem biura lub biurka w przestrzeni dzielonej z innymi użytkownikami. Mogą to być osobne, zamknięte gabinety lub/i przestrzeń otwarta (open space). 

– Przedsiębiorca otrzymywałby również dostęp do dodatkowych usług, jak możliwość skorzystania z urządzeń biurowych, małego sprzętu AGD, czy zaplecza socjalnego. To świetne rozwiązanie dla małych przedsiębiorców, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, osób pracujących zdalnie, przedstawicieli tzw. wolnych zawodów, czy freelancerów – mówi Marcin Jabłoński.

Olbrzymim plusem takiej formy wsparcia jest  ograniczenie kosztów stałych, w tym przypadku miesięcznego kosztu najmu pomieszczenia. 

– Coworking jest zdecydowanie tańszy. Przedsiębiorcy nie są związani długoterminową umową. Tak naprawdę korzystamy z danej przestrzeni przez tyle, na ile jest nam ona potrzebna: dwie godziny, co drugi dzień, tydzień etc. To także świetna okazja do poszerzenia swoich kontaktów. Przestrzeń biurową dzielimy  innymi, więc pozwala ona na poszerzenie sieci kontaktów zawodowych – wylicza Marcin Jabłoński. 

Przyznaje, że w Ostrowcu Św., są takie przestrzenie, która mogłyby być wykorzystane właśnie pod coworking. Przykładem może być budynek Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św., budynek R1 przy Ostrowieckim Browarze Kultury, czy niewykorzystane obiekty na terenie „starej huty”, które są idealne pod tego typu inwestycję.

Marcin Jabłoński dodaje, że środki na zakup sprzętu i zaaranżowanie takich przestrzeni pochodzić mogą z funduszy europejskich lub rządowych dofinansowań. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this