Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Bosak o wyprowadzaniu Polski z UE: Respektujemy wolę Polaków!

Respektujemy wolę Polaków, która sprowadza się do tego, że jesteśmy państwem członkowskim – powiedział w rozmowie z PAP wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Konfederacji, Krzysztof Bosak, odnosząc się do słów premiera Donalda Tuska, który stwierdził, że Konfederacja będzie chciała wyprowadzić Polskę z UE.

Gdańsk, 02.04.2024. Kampania samorządowa 2024. Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak podczas prezentacji "Piątki dla Pomorza" KW Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza, 2 bm. w Domu Technika NOT w Gdańsku. (sko) PAP/Adam Warżawa

Premier Donald Tusk w środę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO ocenił, że PiS i Konfederacja, w sposób mniej lub bardziej ukryty, tak naprawdę chcą wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. „To brzmi jak zaklęcie, ja wiem, że tak jest. Ja wiem, że będą szukali każdego dowolnego pretekstu, żeby osłabić jedność europejską” – podkreślił szef rządu.

Wicemarszałek Sejmu pytany o słowa Donalda Tuska, powiedział, że jest to “wymyślanie sztucznych linii polaryzacji Polaków przed wyborami do Parlamentu Europejskiego”. “PiS jest partią prounijną i dowiódł tego, posuwając integrację europejską dalej niż poprzedni rząd Platformy” – stwierdził.

“Natomiast my respektujemy wolę Polaków, która sprowadza się do tego, że jesteśmy państwem członkowskim. Chcemy bić się, walczyć w instytucjach unijnych o korzystny kształt regulacji, które tam są kształtowane dla Polski” – powiedział Bosak.

Wicemarszałek Sejmu zaznaczył, że według niego jest to dyskusja zastępcza. “Wydaje mi się, że Donald Tusk z braku jakiegokolwiek pozytywnego programu co do wyzwań europejskich, reformy traktatowej, polityki klimatycznej czy sporu o to, że Bruksela handlowo sprzyja Ukrainie, a nie Polsce, po prostu próbuje wygenerować dyskusję zastępczą” – dodał.

Pytany, czy są za integracją Unii Europejskiej, Bosak odparł, że są krytyczni wobec procesu integracji europejskiej. “Natomiast akceptujemy fakt, że Polska jest w Unii Europejskiej” – podkreślił. (PAP)

agg/ godl/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this