Znajdź nas na

FAKTY

Budynek Klubu Malucha „rośnie w oczach”! Już wkrótce swoje miejsce znajdą w nim dzieci z gminy Kunów!

Pną się w górę ściany Klubu Malucha w Kunowie. To miejsce, na które od wielu lat wyczekiwali rodzice i opiekunowie małych dzieci. – Chętnych nie brakuje. Mamy już listę rezerwową. W naszej gminie zawsze kierujemy się potrzebami naszych mieszkańców, nigdy nie tworzymy „sztuki dla sztuki” – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie i dodaje, że maluszki powinny wprowadzić się do „swojego królestwa” już we wrześniu.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Pomysł na utworzenie takiego miejsca powstał w wyniku sugestii mieszkańców gminy Kunów, młodych mam, młodych małżeństwa, które chcą łączyć pracę z wychowaniem dzieci. Aby rodzice mogli rozwijać się zawodowo, ich dzieci muszą mieć odpowiednią opiekę. Doszliśmy do wniosku, że Klub Malucha to miejsce niezbędne w naszej gminie. Tym samym odpowiedzieliśmy na potrzeby naszych mieszkańców – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.  

Podkreśla, że gmina Kunów pamięta o mieszkańcach w każdym wieku. Na terenie gminy funkcjonuje już Klub Senior+ w Kunowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Dołach Biskupich, prężnie działają świetlice środowiskowe, a w planach jest utworzenie Gminnego Domu Pomocy Społecznej w Miłkowskiej Karczmie. Teraz przyszła pora na najmniejszych mieszkańców gminy. Dlatego trwa rozbudowa Publicznego Przedszkola w Kunowie o pomieszczenia Klubu Malucha. Swoje miejsce znajdą tam maluszki od pierwszego roku życia. 50 procent środków na utworzenie Klubu Malucha to dofinansowanie rządowe. Brakującą kwotę gmina dokłada ze swojego budżetu. 

Klub Malucha powstaje tuż przy przedszkolu w Kunowie
fot. Barbara Grudniewska/naOSTRO.info

– Środki na naszych najmłodszych mieszkańców to nie wydatek, tylko inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości. Rodzice będę mieć pewność, że mogą spokojnie zająć się swoimi obowiązkami zawodowymi, a ich pociechy będą miały najlepszą opiekę.  Kto wie, może w przyszłości, dzięki tej decyzji zwiększy się nam liczba mieszkańców – mówi Lech Łodej.

Prace przy budowie Klubu Malucha są już bardzo zaawansowane. Obiekt nabrał kształtów. Pomieszczenia będą jasne i dostosowane do potrzeb małych uczestników. Parterowy budynek jest połączony z przedszkolem, aby można było korzystać z przedszkolnej kuchni, która świetnie sprawdza się w przypadku starszych dzieci. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie ok. 90 metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim: wiatrołap, szatnia, schowek, sala zajęć dla 13 dzieci o powierzchni 40 metrów kwadratowych,  schowek na materace, toalety i pomieszczenie gospodarcze. 

Klub Malucha w Kunowie to miejsce, w którym swoje królestwo będą mieć maluszki w wieku od roku do 3 lat fot. . Barbara Grudniewska/naOSTRO.info

– Prace budowlane „idą” sprawnie  i szybko. Myślę, że do lipca ten obiekt powstanie. Parking tuż przy obiekcie  już został wykonany – tłumaczy burmistrz.

Maluszki powinny „wprowadzić się” do  Klubu już we wrześniu tego roku.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this