Znajdź nas na

FAKTY

Charytatywna akcja w gminie Kunów rozszerzona na powiat ostrowiecki!

Już nie tylko mieszkańcy gminy Kunów, ale i całego powiatu ostrowieckiego mogą zgłaszać się po ubranka dla dzieci. Wszystko za sprawa akcji charytatywnej zorganizowanej w gminie Kunów, której koordynatorem jest Stowarzyszenie Witulin nad Świśliną w Dołach Biskupich. – Akcja cieszyła się olbrzymim powodzeniem wśród mieszkańców naszej gminy. Zostało nam jeszcze trochę ubranek dla maluszków do 24 miesiąca życia. Zapraszam serdecznie po ich odbiór wszystkich mieszkańców naszego powiat – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O akcji charytatywnej „Szafa dla potrzebujących” informowaliśmy na początku marca. Pomysłodawcą wydarzenia jest Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. To z nim skontaktował się bowiem przedsiębiorca, który przekazał nieodpłatnie nowe ubrania dla dzieci i młodzieży o wartości blisko 200 000 zł.  Dzięki pomocy Stowarzyszenia Witulin nad Świśliną w Dołach Biskupich odzież jest systematycznie wydawana potrzebującym. 

Z tego typu wsparcia skorzystało już wielu mieszkańców gminy. Po ubranka przychodzili rodzice, opiekunowie, a także dziadkowie. Każdy znalazł coś odpowiedniego dla swoich dzieci, czy wnuków. Odzież jest markowa, a wszystkie ubranka mają jeszcze metki. 

– Dużą popularnością cieszyła się odzież dla starszych dzieci. Zostało nam jeszcze kilkanaście sztuk dla dzieci młodszych. Obiecywałem, że jeżeli zostaną nam ubranka, a nasi mieszkańcy skorzystają z akcji, to rozszerzymy ją na cały powiat ostrowiecki. Tak też robimy. Nie ważne czy ktoś mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim, czy Waśniowie, serdecznie zapraszam po nowiusieńkie ubranka. Na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swoich dzieciaczków – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Dystrybucja ubranek trwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku, w którym mieści się Urząd Miasta i Gminy w Kunowie.

Źródło: Gmina Kunów
Źródło: Gmina Kunów
Źródło: Gmina Kunów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this