Znajdź nas na

FAKTY

Ćmielów: Mieli tylko tydzień! Zebrali mnóstwo maskotek dla chorych dzieci!

Dzięki akcji Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie, której koordynacją na terenie powiatu ostrowieckiego zajęła się Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, do dzieci z oddziału onkohematologicznego Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach trafi mnóstwo pluszaków i przyborów szkolnych.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie wraz z Joanną Podkową, pedagogiem w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie i uczennicami. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pluszowi bohaterowie dziecięcych bajek, tradycyjne przytulanki, miś-strażak, lalki, a także gry planszowe i przybory szkolne – wszystkie te rzeczy udało się zebrać dzięki hojności mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Wszystko za sprawą zbiórki „Przynieś Misia”, której organizatorem jest Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie, a koordynatorem akcji na terenie powiatu ostrowieckiego  Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, z Wiolettą Rogalą-Mazur, dyrektorem instytucji na czele. 

Choć na przyniesienie pluszaków czasu było niewiele (zaledwie tydzień) ludzi o wielkich sercach nie brakowało. Pluszaki przynosiły zarówno osoby indywidualne, , jak i przedstawiciele społeczności szkolnych, stowarzyszeń, czy jednostek gminnych. W akcję zaangażowała się również społeczność szkolna z Nowego Skoszyna w gminie Waśniów, czy Liceum Ogólnokształcące Nr. I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Joanna Borkowska, sekretarz gminy Ćmielów i Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Gmina Ćmielów

– Ze strony naszej gminy w akcję włączyły się wszystkie instytucje, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, samorządy szkolne i przedszkole.  Wsparła nas również pani burmistrz Joanna Suska i pani sekretarz Joanna Borkowska. Odwiedzali nas także mieszkańcy. Pluszaki są przeróżne. Od bohaterów dziecięcych bajek, po lalkę, która opowiada bajki i śpiewa piosenki – wylicza Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

Niespodzianki do Fundacji Miśka Zdziśka trafią już dzisiaj (wtorek, 21 listopada). 25 listopada przekazane zostaną dzieciom z Oddziału Onkohematologicznego w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii w Kielcach.

Dla osób zdrowych być może to tylko pluszowe misie, nic nadzwyczajnego. Jednak to, co dla zdrowych jest normalnością, dla dzieci, które przebywają na oddziałach onkologicznych, które często bardzo cierpią, taki pluszowy miś, czy lalka, to synonim ciepła i wrażliwość. Mali pacjenci wiedzą, że ktoś o nich myśli, że nie są sami, a jak jest źle, to można się do takiego misia przytulić.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W akcję zbierania pluszaków włączyła się społeczność  Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie. Wczoraj (poniedziałek, 20 listopada) maskotki przywiozła Joanna Podkowa, pedagog w SP nr 1 w Ćmielowie wraz z grupą wolontariuszy.

– Akcja była bardzo szybka, bo nie mieliśmy zbyt wiele czasu, zaledwie tydzień, ale udało się nam zebrać z powodzeniem naprawdę sporą ilość pluszowych zabawek, przyborów szkolnych i gier planszowych. Gdy tylko pojawia się taka potrzeba pomagamy. Nasi uczniowie bardzo chętnie dzielą się z innymi. Warto pomagać, bo dobro zawsze do nas wraca – mówi Joanna Podkowa. 

O tym, że zawsze warto pomagać przekonuje również Ula, uczennica klasy VII a SP w Ćmielowie.  

fot. Gmina Ćmielów

– Dobrze jest pomagać i nie wyobrażam sobie, żeby chore dzieci nie miały przy sobie zabawek, czy przyborów szkolnych. Mam nadzieję, że będą im służyć i przyniosą radość i uśmiech – mówi uczennica.

Przypomina, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Ćmielowie bierze udział w wielu akcjach charytatywnych, jak: „Słodki Stragan”, zbiórka środków dla dzieci z Maroka, czy pisanie Listów do Fundacji „Świętego Mikołaja”. 

Gmina Ćmielów już po raz drugi włącza się w zbiórkę maskotek. Pierwszy raz uczestniczyła w niej w 2019 roku. Do Jędrzejowa pojechał wówczas bus pełen kolorowych misiów. Nie inaczej będzie w tym roku.

O Fundacji Miśka Zdziśka, a także przekazaniu maskotek z gminy Ćmielów w 2019 roku pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this