Znajdź nas na

FAKTY

Co zawiera umowa o pracę dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św.?

W Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim wnioskowaliśmy o udostępnienie umowy, na podstawie której zatrudniony został Dariusz Tumulec, dyrektor naczelny Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Co zawiera dokument?

Zdjęcie w tle przedstawiające Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info Grafika: naOSTRO.info

O tym, że Dariusz Tumulec, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim w 2023 roku zarobił ponad milion złotych informowaliśmy w naszym artykule z 20 czerwca 2024 roku. Dzień później podczas sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego Dariusz Tumulec publicznie wypowiedział się na temat swoich zarobków. 

–  Tak jestem hojnie wynagradzany za pracę, co jest oczywiście w moim oświadczeniu majątkowym. Proszę tylko pamiętać, że ja pracuję 500 godzin miesięcznie. Nie jako dyrektor, ale również, jako lekarz, kierownik oddziału wewnętrznego, kierownik stacji dializ i kierownik SOR-u. Jeżeli państwo zliczycie sobie te trzy etaty w tym momencie, z których każdy niósłby za sobą określoną kwotę uposażenia i określony dodatek, to być może, że jest to dużo. Natomiast na pewno kwota mojego wynagrodzenia nie jest najwyższą kwotą, kwotą jaką zarabiają lekarze. Nie wstydzę się tego, bo na każdy grosz wykazany w oświadczeniu majątkowym bardzo ciężko zapracowałem – przyznał dyrektor szpitala.

Dariusz Tumulec, dyrektor szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim poprosiliśmy o przesłanie przesłanie umowy/umów (kopii, skanów, zdjęć) na podstawie, których zatrudniony został Dariusz Tumulec, aktualny dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Kilka dni temu (5 lipca 2024 r.) otrzymaliśmy odpowiedź. 

Jak wynika z przesłanej umowy o pracę Dariusz Tumulec zatrudniony został na 6 lat od dnia 25 stycznia 2023 roku na pełen etat. 

W rubryce średnie miesięczne wynagrodzenie brutto wpisano: w wysokości pięciokrotności – przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Podstawa prawna: art. 8 pkt 10 ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2136). 

Umowa o pracę Dariusza Tumulca, dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św.
Umowa o pracę Dariusza Tumulca, dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św.
Umowa o pracę Dariusza Tumulca, dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św.
Umowa o pracę Dariusza Tumulca, dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św.

Dla porównania jego poprzednik – Tomasz Kopiec w rubryce tej wpisane miał wynagrodzenie miesięczne brutto w wysokości 20 000 zł (podstawa prawna: Ustawa z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi (tekst jednolity Dz. U. 2019 poz. 2136) oraz Uchwała Zarządu Powiatu Ostrowieckiego Nr 196/2021 z dnia 23 września 2021 r. i Uchwała Zarządu Powiatu Ostrowieckiego Nr 208/2021 z dnia 11 października 2021 r.  

W umowie o pracę podpisanej przez Marzenę Dębniak, ówczesnego Starostę Ostrowieckiego czytamy również, że na podstawie art. 47 ust 1 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej Dyrektor Naczelny Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim może udzielać świadczeń zdrowotnych w wymiarze 1\2 etatu. 

W punkcie dotyczącym warunków udzielania świadczeń medycznych czytamy zaś: kierowanie oddziałem wewnętrznym II, kierowanie stacją dializ, kierowanie Szpitalny Oddziałem Ratunkowym i pełnienie dyżurów medycznych.  

Obowiązujące warunki zatrudnienia ustala się na czas określony (6 lat od 25 stycznia 2023 roku). Po upływie tego terminu Pracownika obowiązuje umowa o pracę zawarta przed powołaniem na stanowisko Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. 

Umowa o pracę poprzedniego dyrektora szpitala – Tomasza Kopca
Umowa o pracę poprzedniego dyrektora szpitala – Tomasza Kopca

2 komentarze

2 Comments

  1. Piotr

    10 lipca, 2024 at 20:45

    On nie ma poczucia wstydu? Przyznał sam, że jest hojnie wynagradzany za pracę. Tylko jaką pracę? W szpitalu zespolonym w Kielcach po raz pierwszy w województwie świętokrzyskim przeprowadzono zabieg wszczepienia podskórnego kardiowertera-defibrylatora. A w Ostrowcu? czy pacjenci takiego lekarza pracującego na kilku oddziałach i będącego jednocześnie dyrektorem szpitala są bezpieczni?

  2. Kasia

    11 lipca, 2024 at 12:55

    Pan dyrektor to taki specjalista, że potrafi w trzech osobach ogarnąć szpital? Sorry, ale opinie pacjentów pokazują zupełnie co innego. Moi Rodzice unikają tego miejsca. Wolimy skorzystać ze szpitala w Opatowie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this