Znajdź nas na

FAKTY

Ćwiczenia służb mundurowych w Mychowie-Kolonii!

Wczoraj (23 listopada) w miejscowości Mychów-Kolonia odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe Policji pod kryptonimem „Kryzys 2023”. Ich celem była między innymi weryfikacja istniejących procedur na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej, doskonalenie umiejętności policjantów w zakresie prowadzenia takich działań oraz współpraca z innymi służbami i podmiotami pozapolicyjnymi.

Źródło: Policja Świętokrzyska

Policjanci muszą być w stałej gotowości w przypadku zaistnienia różnych zdarzeń. Bez względu na porę dnia, czy też roku służą pomocą 7 dni w tygodniu. Scenariusze podejmowanych interwencji pisze życie, jednakże w wielu przypadkach jest możliwość przewidzenia do jakich sytuacji może dojść. Dlatego też co roku stróże prawa prowadzą ćwiczenia dowódczo-sztabowe, które mają na celu w warunkach zbliżonych do prawdziwych przeprowadzić symulację podobnego zdarzenia kryzysowego.

Przeprowadzone wczoraj ćwiczenia zrealizowane były zgodnie z przygotowanym wcześniej scenariuszem i składały się z dwóch epizodów. 

Źródło: Policja Świętokrzyska

Najpierw w miejscowości Mychów w budynku świetlicy przeprowadzona została odprawa. Część praktyczna realizowana była na terenie miejscowości Mychów-Kolonia. Pierwszy epizod związany był z utworzeniem posterunków kontrolo-blokadowych w celu ujawniania i przeciwdziałania procederom przemieszczania się zorganizowanych grup przestępczych przewożących uchodźców, przekraczających nielegalnie granice RP. Z kolei drugi epizod dotyczył pościg, pojazdu, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz działań poszukiwawczych.

Źródło: Policja Świętokrzyska

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe dają sposobność do doskonalenia indywidualnych i zespołowych umiejętności ćwiczących. Taka forma pozwala na sprawdzenie praktycznych umiejętności indywidualnych w zakresie wykonywania obowiązków na swoich stanowiskach funkcyjnych i oceny sytuacji taktycznej. Ważnym elementem, podczas tego typu treningów jest stworzenie odpowiednich warunków, jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych.

W działaniach wzięli udział funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, 103 Batalion Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, policjanci z OPP w Kielcach oraz przedstawiciel Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Źródło: Policja Świętokrzyska

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this