Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Cyfryzacja KPRM: rządowa porównywarka cen węgla już działa!

Rządowa porównywarka cen węgla jest już dostępna. Portal przeznaczony dla konsumentów i sprzedawców ma ułatwić zakup opału – poinformowała we wtorek Cyfryzacja KPRM. Jak dodano, nowe rozwiązanie pozwoli uniknąć nadużyć.

ceny węgla
Mazowieckie, 31.08.2022. Skład węgla w jednej z podwarszawskich miejscowości, 31 bm. Trwa trudna sytuacja na rynku węgla kamiennego. (ls/dw) PAP/Leszek Szymański

„Od 26 września dostępna jest bezpłatna rządowa porównywarka cen cieplo.gov.pl” – poinformowała we wtorek Cyfryzacja KPRM.

„Portal służy prezentowaniu odbiorcom i klientom indywidualnym cen węgla oferowanego przez przedsiębiorców wpisanych na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych. Serwis zbiera informacje o punktach sprzedaży węgla, jego sortymencie, cenie oraz pochodzeniu” – wyjaśniono.

Jak dodano, na portalu będzie można znaleźć dostawcę węgla w najbliższej lokalizacji oraz informacje o kosztach zakupu opału. Podkreślono, że porównywarka pozwoli klientom na weryfikację sprzedawcy i zaoszczędzenie czasu. Ma także pomóc w uniknięciu nadużyć oraz niesprawdzonych informacji.

„Porównywarka cen węgla jest też narzędziem promocyjnym dla sprzedawców. Daje możliwość dotarcia do dużej liczby klientów. Wpłynie na rozpoznawalność przedsiębiorcy w regionie oraz wzbudzi zaufanie do sprzedawcy, który w jasny sposób komunikuje swoje konkurencyjne ceny” – wskazała Cyfryzacja KPRM.

Rejestracja w rządowej porównywarce cen węgla cieplo.gov.pl jest dla przedsiębiorców obowiązkowa, co wynika z przepisów ustawy z dn. 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967). (PAP)

neh/ mk/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this