Znajdź nas na

FAKTY

Czarnek: w rozporządzeniu przedłużamy naukę stacjonarną dla klas I-III; pozostałe pracują w trybie zdalnym!

Wydajemy rozporządzenie przedłużające dotychczasowe działanie szkół do końca lutego; klasy I-III szkół podstawowych – nauka w trybie stacjonarnym, pozostałe w trybie zdalnym – oświadczył w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Warszawa, 11.02.2021. Koronawirus w Polsce. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej transmitowanej z KPRM w Warszawie, 11 bm. Konferencja dotyczyła szczepień i badań przesiewowych nauczycieli. (kf) PAP/Radek Pietruszka

Podczas konferencji prasowej Czarnek był pytany, czy są sprecyzowane plany powrotu starszych dzieci do nauki stacjonarnej.

„Wydajemy rozporządzenie przedłużające obecny stan do końca lutego – klasy I-III w trybie stacjonarnym, pozostali w trybie zdalnym” – oświadczył minister edukacji i nauki. Jak podkreślił, „klasy ósme i maturalne bardzo często korzystają i będą nadal korzystały w kolejnych tygodniach z konsultacji indywidualnych i w niewielkich grupach”. „Organizowane są dla nich sprawdziany i egzaminy próbne” – dodał.

Czarnek przekazał, że ministerstwo będzie w najbliższym czasie analizować m.in. liczbę zakażonych wśród testowanych nauczycieli, liczbę pracujących szkół w trybie stacjonarnym oraz zdalnym, co ma – jego zdaniem – pozwolić w perspektywie dwóch tygodni na podjęcie decyzję dotyczącej przyszłości nauki stacjonarnej w szkołach.

18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, wrócili do nauki stacjonarnej. W dniu powrotu nauka w trybie stacjonarnym prowadzona była 14 383 szkołach podstawowych, tj. w 99,6 proc. z nich. W 9 szkołach podstawowych w klasach I-III odbywała się w trybie zdalnym, a w 51 w trybie mieszanym, gdzie część uczniów uczy się w szkole, a część na odległość.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

18 stycznia w trybie stacjonarnym pracowały 15 222 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 28 przedszkoli, a 50 w trybie mieszanym.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie. (PAP) ipa/ mhr

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this