Znajdź nas na

FAKTY

Czekasz na egzamin na prawo jazdy? Utrwalaj swoją wiedzę!

Koronawirus pokrzyżował plany wszystkim starających się o prawo jazdy. Przypomnijmy, że do 15 maja, w związku z ogłoszeniem na terytorium Polski stanu epidemii Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach wstrzymał przeprowadzanie egzaminów państwowych w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy i szkoleń. Kierowcy mogą jednak poszerzać edukację na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pozostając w domach. Jedną z takich możliwości było zorganizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe dla tysięcy kierowców i instruktorów, seminarium online, na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Technologia wychodzi naprzeciw wszystkim starającym się o prawo jazdy. Pomimo wstrzymanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach – egzaminów i szkoleń, przyszli kierowcy mogą i powinni poszerzać swoją wiedzę o bezpieczeństwie  w ruchu drogowym. Z szansy na pogłębienie wiedzy na temat  bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych – głównie dla instruktorów ośrodków szkolenia kierowców i kursantów nauki jazdy, zaproponowanej przez PLK, skorzystało już 9 tysięcy osób.

Podczas godzinnego szkolenia na Facebook’owym profilu PLK omówione zostały: kategorie przejazdów kolejowo-drogowych, sposób działania przejazdu sterowanego automatycznie oraz czym jest i do czego służy żółta naklejka PLK. W nagraniu znalazły sie porady i odpowiedzi na zadawane pytania, m.in. co należy zrobić, gdy auto zepsuje się między rogatkami, jak nie popełniać 10 najczęstszych błędów kierowców, jak uniknąć wypadków na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych.

#Czatzekspertem

#Czatzekspertem. Włodzimierz Kiełczyński, dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. opowiada o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Szkolenie dla kierowców i instruktorów nauki jazdy.

Opublikowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA Czwartek, 16 kwietnia 2020

Oczekując na egzamin warto utrwalać wiedzę zdobytą podczas kursu na prawa jazdy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także o prawidłowym zachowaniu w miejscach podwyższonego ryzyka, jakimi są strzeżone i niestrzeżone przejazdy kolejowe.

Przypomnijmy, że to, co najczęściej gubi kierowców podczas próby na placu manewrowym i skutkuje uzyskaniem negatywnego wyniku to: najechanie albo potrącenie pachołka lub tyczki, przejechanie kołem przez linie wyznaczające zewnętrzne krawędzie stanowisk, ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu, ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.

W ruchu miejskim kursanci „oblewają egzamin” poprzez: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu: na skrzyżowaniu, niezastosowanie się do sygnałów świetlnych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu: podczas zmiany pasa ruchu, spowodowanie zagrożenia kolizją lub wypadkiem drogowym.

Szkolenie odbyte przez kandydata na kierowcę w szkole jazdy powinno przede wszystkim przygotować go do uczestnictwa w szeroko pojmowanym ruchu drogowym. Ciężko zakładać aby kurs miał przygotowywać tylko do egzaminu, który powinien być narzędziem weryfikującym niezbędne umiejętności.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, opłaty wniesione za egzamin na prawo jazdy zachowają swoją ważność, a zainteresowane osoby zostaną poinformowane indywidualnie przez WORD w Kielcach i Oddział Terenowy w Ostrowcu Świętokrzyskim o nowych terminach egzaminów oraz szkoleń.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Ostrowiec Św.: Powiat nie chce przejąć drogi wojewódzkiej? 

FAKTY

Radni z Klubu PiS apelują do starosty i dyrektora szpitala: Weźcie się do pracy na rzecz mieszkańców powiatu ostrowieckiego! [VIDEO]

FAKTY

Co z budynkiem dworca PKP w Ostrowcu Św.?

FAKTY

Nowym mostem na Kamiennej kierowcy przejadą już w poniedziałek!

FAKTY

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this