Znajdź nas na

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: Siedem przypadków ozdrowień, pięć nowych zachorowań!

Piątkowy (24 kwietnia) poranek przyniósł dobre wiadomości. Jak poinformowała nas Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego, odnotowano siedem kolejnych przypadków ozdrowień. To 6 mieszkańców powiatu skarżyskiego oraz 1 mieszkaniec powiatu buskiego. Od początku epidemii na terenie naszego województwa potwierdzono 253 przypadki zachorowania, wyzdrowiało 39 osób.

Zdjęcie ilustracyjne

O 248 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. To osoby z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (68), zachodniopomorskiego (30),
opolskiego (11), małopolskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), pomorskiego (9), dolnośląskiego (9), lubelskiego (6), świętokrzyskiego (5),
podlaskiego (1).

Także w naszym województwie odnotowano kolejnych pięć zachorowań.

– To młody mężczyzna z powiatu starachowickiego, młoda kobieta z powiatu kieleckiego, młoda kobieta z powiatu koneckiego, starszy mężczyzna z powiatu opoczyńskiego i młoda kobieta z powiatu kieleckiego.
Odnotowano również 7 kolejnych przypadków ozdrowień. To 6 mieszkańców powiatu skarżyskiego oraz 1 mieszkaniec powiatu buskiego. W sumie na terenie województwa potwierdzono 253 zachorowania na COVID-19, w tym 6 zgonów oraz 39 ozdrowień – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

W Polsce zmarło kolejnych 9 osób zakażonych koronawirusem: 73-letnia kobieta i 67-letni mężczyzna w Raciborzu, 88-letnia kobieta z Tychów, 78-letni mężczyzna, 70-letni mężczyzna i 82-letnie mężczyzna z Poznania, 69-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna w Grudziądzu, 69-letni mężczyzna w Toruniu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

W Polsce już 10 759 osób zakażonych jest koronawirusem.  Od początku epidemii zmarły 463 osoby.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. 151 osób objętych jest kwarantanną, 2 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym, 3 są hospitalizowane.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this